| BlueDreamsss a întrebat:

sad Multi din scoala mea se comporta foarte urat cu mine,ma jignesc, fac glume pe seama s.a...Doare foarte rau mai ales ca printre aceia este si fostul prieten. Eu credeam ca am ramas prieteni si mi-a zis ca nu va mai face asta. De ce face asta? Si toti ceilalti de ce fac asta? Eu inca tin la acel baiat,desi incerc cu toate puterile sa il uit. Nu le-am facut nimic niciodata. Stiu ca imi veti spune sa nu iau inseama lucrurile astea, dar doare asa tare! Ce sa fac? sad

2 răspunsuri:
| CrazyStuff a răspuns:

Stiu, e foarte greu sa rada altii de tine. Si de mine au ras unii colegi in scoala generala si ma afecta luvrul asta. La un moment dat am inceput sa ii ignor si sa nu le mai dau satisfactie. Le-am aratat ca nu ma ranesc si ca nu imi pasa ce cred ei despre mine. Asa m-au lasat in pace si nu au mai ras de mine. Eu zic sa faci si tu la fel si ai sa vezi ca o sa fie bine. happy

| EllaDaniela2000 a răspuns:

Ughh..complicata treaba....Eu cred ca ar trebui sa nu bagi in seama persoanele care te jignesc.Iti fac numai rau incearca sa le intorci fisa spune-le si tu ceva, daca nu o sa creada ca esti prea moale si o sa continue asa iar daca le spui si tu ceva nu o sa-ti mai reproseze de frica sa nu le spui si tu lucruri mai rele.Cat despre acel baiat incerca sa nu il mai bagi in seama, stiu ca doare dar in viata trebuie sa fi puternic.