| Anxiousy a întrebat:

Daca va trateaza persoana iubita cu indiferenta fara motiv(fara sa ii fi gresit cu ceva) cum ati proceda? Am fost tratat cu indiferenta cateva zile si aseara i-am spus si tot o tinea pe a ei ca a avut treaba, ca nu stiu ce, numai sa ma faca pe mine sa ma simt vinovat si i-am zis daca te interesa cel putin dadeai un semn, pe ceilalti prieteni ii cauti nu? Pentru mine nu ai timp si am tinut-o asa o ora pana a zis ca a gresit si ca nu se mai repeta si ca ii este dor de mine si ca ma iubeste si i-am zis noapte buna si am iesit, si problema este ca azi tot asa este, nu mi-a dat nici un semn o las pana diseara si daca nu se intampla nimic, sa o tratez si eu cu mai mare indiferenta, nu? (Cui pe cui se scoate) Pentru ca, cu vorba se pare ca nu se ajunge nicaieri.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu indiferenţa nu ajungi nicăieri.E o pierdere de timp,crede-mă. Vorbeşte din nou cu ea, dar foarte serios. Spune-i că e foarte important şi că nu înţelegi de ce este aşa. Dacă continuă să fie indiferentă, eu în locul tău aş lua o pauză.
Evident, poţi fi şi tu indiferent, dar dacă stai puţin să te gândeşti nu ajungi nicăieri cu indiferenţa.Din contră...lucrurile se pot agrava, iar relaţia voastră ar fi rece, distantă.
O zi bună.

| tslex a răspuns:

Ce e cu "fitele" astea pe capu' ei mai ales daca nu ai gresit cu nimic? eu as proceda la fel ca ea si as fi si eu indiferent. daca te cauta, sigur te place si a avut ea ceva. daca nu te cauta...parerea mea cauta alta.

| x33Dalia a răspuns:

Eu zic ca ea vrea sa te atraga mai mult pentru ca te place. Poate ea nu vede destula afectiune din partea ta si vrea mai multa si de aceea face chestia asta cu "indiferenta". Nu toate fetele o fac ca sa te atraga dar multe de asta o fac. Pentru ca noi fetele vedem asta ca pe o chestie care atrage baieti. Dar pe uni baieti ii deranjeaza chestia cu indiferenta si o fata nu stie asta, asa ca ea continua sa fie indiferenta pana ii dai un fel de importanta mai mare decat ii dai pana acum. Nu e bine sa te superi trebuie sa te apropi de ea cu cat mai mult pentru ca ea asta vrea sa faca si arata-i ca primeste toata atentia ta. Asta este parerea mea, tu fa ce crezi tu ca e mai bine.^^

| Anxiousy explică (pentru x33Dalia):

Serios? laughing Ce atata joaca cu indiferenta, mai multa afectiune? Cred ca a primit afectiune din partea mea mai multa decat i-ar oferi un iubit prietenei sale crede-ma, aici nu este vorba de lipsa de afectiune, poate esti prea mica sa iti dai seama cum trebuie sa recurga o relatie adevarata.