| RAY a întrebat:

Dar de ce ma atasez exagerat de repede de cineva? Culmea e ca chiar si daca nu am un contact real cu persoana respectiva, asta e o problema cum pot scapa de ea? As vrea si eu sa fiu sa vb cu una 2 ani si sa-i spun e pai an fost amici ea find intr-o relatie

10 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Aici se aplica legea a doua a aliantelor: Large alliance, weak alliance. Daca ai mai multe relatii, te atasezi mai superficial, si mai greu.

| mentholinks a răspuns:

Poate esti un baiat mai sensibil si te atasezi mai rapid. E o chestie psihologica.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Poate,evitarea socializari e ceva benefic in acest caz?

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar cauta o fata cu care sa socializezi pana mori. Tot schimbandu-le apar frustrari.

| RAY explică (pentru mentholinks):

N-am schimbat nici o fata, dar uite ca ma atasez prea tare si dau numa de ipocrite

| LexiEla a răspuns:

Intrebarea ta nu are pic de logica si coerenta. Nimeni nu ar putea sa.ti raspunda la asta.

| RAY explică (pentru LexiEla):

Iubirea nu are logica si ratiune

| Ellyyyyyy a răspuns:

NU am inteles nmk..deci n-am cum sa-ti raspund

| RAY explică (pentru Ellyyyyyy):

Sa isi traduc tu simti atasare emotionala cand vb cu cineva 2 anii?