| cary a întrebat:

Am si eu o "problema", daca pot sa ii spun asa! eu ma atasez foarte repede de anumite persoane.de obicei de iubitii mei, si nu ar fi o mare problema daca relatia ar dura mult.adica sa fii cu un baiat 2 saptamani si sa te atasezi de el, ti se rupe inima mai ales daca nu mai pastrezi legatura pe urma! ce sa fac sa nu mai fiu asa, adica am inceput sa fiu de parere ca nu se merita sa am o relatie daca eu ma tot atasez asa de persoane, pentru ce sa sufar... un mic ajutor pls!

Răspuns Câştigător
| Cinderella_3550 a răspuns:

Din cate imi dau seama tu ai nevoie de multa dragoste, de tandrete si ai impresia ca orice baiat pe care il intalnesti iti va oferi asta. chill, nu esti singura care trece prin asta. mai intai ai nevoie de timp pentru a te cunoaste pe tine insati, si apoi sa treci la "relatii". trebuie sa cauti persoanele potrivite, nu sa te arunci in bratele orcarui tip doar pentru a fi impreuna cu cineva. e de la sine inteles ca nu este vorba de "dragoste" aici. e doar sentimenul acela.
dar daca tot vrei sa fi impreuna cu cineva, fii realista si obisnuieste-te cu ideea ca nu vei fi impreuna cu acel tip pentru totdeauna (inca nu te gandesti la asta, sper). chiar daca el e cel care te paraseste, tu fii in forma si gandeste-te ca oricum nu te merita, e pierderea lui. la varsta asta e greu sa ai o relatie serioasa, nu crezi? traieste clipa si apoi treci mai departewinking

4 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Off, adolescenta asta!hee hee doua saptamani numesti tu "relatie" care "dureaza mult"? Draga mea, las-o mai usor cu sentimentele! Bucurate de perioada prin care treci, iesi cu baietii, insa nu exagera cu numarul lor si ai grija cat de departe mergi si...momentan nu te imagina mireasa! Pana vei mai creste, ti se va tot "frange" inimioara. Un sfat pentru a incerca sa-i pastrezi ceva mai mult...arata-le decat pe sfert din ceea ce simti pentru ei, desi e perioada in care baietii sunt nehotarati si nerabdatori in cunoasterea a cat mai multor fete! Lasa timpul sa treaca fara sa-ti faci prea multe griji in ceea ce priveste dragostea. O vei cunoaste la momentul potrivit!

| Bia:X a răspuns:

Stai linistita ca trecehappy eu am fost cu un baiat 1 an si ceva si apoi ne-am despartitsad am suferit destul da mi-am dat seama ca nu are rosthappy iesi distreaza-te si fii cu cati baieti vrei uhappy dar cum spuneau si ceilalti nu le arata dragostea tahappy va fi mai interesantwinking

| cary explică:

Scuza-ma draga...am uitat sa pun relatie intre ghilimele...greseala mea.

| Bucatarul.com a răspuns:

Asteapta sa-ti creasca parul pubian si dupa aceea vezi cum te vei simtii dupa o relatie de 2 saptamani crancene de dragoste si amor pe malurile marii, unde va lovesc valurile cu caldura lor... GROW UP! Cred ca si daca-ti arat o pisicuta timp de 10 minute, si dupa aceea ti-o iau de langa tine, vei plange ca unde-i pisicuta!