| Noi218 a întrebat:

Hey TPU:Am fost intr-o relatie si acum mi-e cam dor de el dar as vrea sa trec peste el cat mai repede ce as putea face ca sa il uit si sa imi continui viata cum era inainte? (eu cu persoana respectiva mai vorbim )
OFER fundita :big grin big grin big grin :*

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Dacă iubești persoana aceea foarte mult poți lupta pentru ea, dar dacă-ți dorești s-o uiți, atunci găsește pe altcineva și rărește conversațiile cu acea persoană pentru binele tău. Sper că ți-am fost de folos, pa-pa!

3 răspunsuri:
| blueheart a răspuns:

Nu trebuie sa-l uiti.Trebuie sa realizezi ca nu mai este in viata ta cum era candva.
Eu am incercat sa uit, dar nu pot.Asa ca in fiecare zi fac ceea ce ma face fericita, ma inconjor de persoanele care tin cu adevarat la mine si care ma vor in viata lor.
Eu nu am regrete.Am iubit si am daruit din suflet iubire. Ca am avut parte de altceva e alta problema.Dar nu uit persoana in sine.
Inconjoara-te cei dragi si traieste-ti fiecare zi frumos, daruind ce e mai bun din tine. happy

| OlariuRox a răspuns:

Nu mai vorbi cu el, evital, mergi cu grupul de prietenii si intr-a in diverse activitati pentru al putea uita.

| AlinnaAly a răspuns:

Daca doresti sa il uiti incearca sa iti gasesti pe altcineva. La mine a functionat. Multa bafta! :*