| Annaa_5032 a întrebat:

Dar. fetele de ce accepta o "relatie" cu un barbat casatorit?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,poate ca le place sa fie o `rezerva`, eu una ca fata nu as umbla niciodata cu un barbat casatorit, pentru ca in primul rand ma respect pe mine si respect casnicia dintre 2 persoane.De ce sa fiu cu un barbat casatorit sa fiu folosita si sa stiu ca are acasa o sotie poate si copii si eu sa ma bag in casnicia lor,niciodata.
POate ca unele fete se indragostesc de barbati casatoriti si se avanta repede in a avea o relatie,dar totusi daca se intampla sa se indragosteasca de un om casatorit,atunci sa incerce sa il uite ca doar sunt atatia barbati liberi de ce sa fi roata de rezerva, de ce, cand poti sa iubesti si sa fi iubita cu adevarat.
Unele se complac in situatia de a fi doar. amante.

| shtephie a răspuns:

Acest tip de fete se numesc curve!

| Alinaga a răspuns:

Intrebare grea...nu toate fetele care stau cu barbati insurati sunt curve. unele fete iubesc prea mult si au ajuns sa fie dependente de acel barbat si l accepta chiar daca e insurat si chiar daca stie ca relatia lor nu va fi pentru totdeauna (stau cu un barbat insurat de 2 ani si nu stau pentru bani sau din alte interse pur si simplu chiar il iubesc)

| Alinaga a răspuns:

Cristinne iti multumesc din suflet pentru sfat dar nu am ce viata sa distrug sotia nu stie iar copii daca r stii nu cred ca ar fi afectati copii lui au familie si copii la randul lor asa ca...si da am incercat sa l parasesc dar am plans prea mult si in doar 3 zile am slabit 5 kg.nu am mai rezistat si am reluat relatia cu el.pe ea nu o sa o paraseasca niciodata si la inceput nu am stiut ca e insurat.stiam ca sunt divortati.el nu e roman iar ea ea nu era in Romania tunci cand l-am cunoscut ne cunoastem de 4 ani de zile(2 de relatie)si de curand a venit ea aici.el m-a mintit ca sa nu ma piarda(spune el)si tot el spune ca in curand va pleca din nou la ea in tara si nu va ramane aici

| Adyy5 a răspuns (pentru Alinaga):

Curwa...nu cred ca mai esti intr-o relație cu el dar mai bine mureai in chinuri decat sa fi asa egoistă incat sa te gândesti doar la tine si sa continui relatia cu un tip căsătorit.
E o diferenta intre iubire si lăcomie.
Nu poți iubi fara sa fi iubit, poți doar sa faci tot posibilul sa-l faci sa te iubească si sa devii dependentă de el.Asta nu e iubire.Ori e lăcomie ori obsesie.

| alexush a răspuns:

Pentru bani.panarame.sa sparga o familie fericita.

| Cristinne_3572 a răspuns:

Liuyangyan inteleg foarte bine ca il iubesti si nu te acuz de nimica, dar ar fi cazut sa te gindesti ca totusi e un pacat sa ai o relatie cu un barbat casatorit.iti distrugi viata si nu doar pe a ta, dar si pe a lui si a sotiei si a copiilor(daca ii au).nu cred ca tie ti-ar place sa fii in locul sotiei pe care o inseala.

| Olguta_1071 a răspuns:

Apoi acele nu au educatie,,,, si nu se numesc fete,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu orice fata accepta. cele care accepta ori sunt indragostite nebuneste ori vor ceva anume de la barbatii insurati!` big grin

| anonim66 a răspuns:

Unele fete ii iubesc cu adevarat si sunt instare de orice ca sa nul piarda, altele stau pentru bani...big grin