| RiBz a întrebat:

Dati-mi sfaturi pentru ca am cazut intr-o stare de depresie, de melancolie si nu mai pot iesi din ea.

Am avut o relatie de 3 ani, m-am despartit de ea acum 2 saptamani pentru ca era indiferenta si nu imi oferea atentie deloc, oriunde ieseam nici nu ma baga in seama si va dati seama cum ma simteam. Daca eram doar noi doi impreuna era totul frumos, dar in public isi batea joc de mine. I-am oferit totul, o iubesc foarte mult, prima relatie pentru amandoi. A fost virgina si i-am oferit o noapte superba, romantica, cu petale de trandafiri, atmosfera romantica, tot ce si-ar dori o fata. Nu am refuzat-o niciodata in schimb ea nu era asa ca mine. Plang in fiecare seara inainte sa adorm, plang in timp ce scriu asta, dimineata cand ma trezesc sa plec la liceu am lacrimi in ochi. (eu sunt a 12-a, ea a11-a) Am mai avut despartiri tot din aceleasi motive dar imi spunea ca ii pare rau si sa ne impacam si ne impacam, crezand ca se va schimba. dar deloc. aceeasi fire indiferenta. Am o stare in care nu mai am chef de nimic, nu vreau sa ma vada nimeni plangand. Nici nu o pot uita, sunt 3 ani, amintiri. o vad zilnic la liceu, nici nu ma baga in seama. Ultima data mi-a spus ca daca nu am stiut sa o apreciez o va aprecia altcineva, m-a durut atat de tare asta, cand mi-a spus ca sunt altii cu care o sa fie. Adevarul este ca este frumoasa si o vor multi dar pe mine ma doare si nu o va iubi nimeni cum o iubesc eu. Vars lacrimi de 20 minute si nu ma pot opri. ce pot sa fac? Am incercat sa ma intalnesc cu alte fete dar nu ma simt bine mai rau imi fac, daca ies cu prietenii este bine pe moment cand ajung acasa iar trec prin asta. cand o vad la liceu imi vine sa plang de durerea care o am in interior dar trebuie sa par "dur" in exterior.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea a dorit un mascul care sa o faca femeie, marele ei vis, si te-a ales pe tine. Bucura-te ca ai scapat, restul rezolva timpul!

| BLeur a răspuns:

Salut.

Am trecut prietene prin aşa ceva, doare cu adevărat. Nu ştiu ce să faci să treci peste, dar timpul le rezolvă pe toate. Gândeşte pozitiv şi realizează şi tu odată că tot ce ţi-a făcut ea i se va întoarce, mai devreme sau mai târziu. Cum treci tu prin momentele astea, aşa va trece şi ea mai devreme sau mai târziu, ai să vezi. Se va găsii un băiat după care ea să fie TOPITĂ, acel băiat DOAR o să o folosească şi o să îşi bată joc de ea pentru o perioadă cum a făcut şi ea cu tine. NIMIC nu rămâne neplătit în lumea asta, totul se plăteşte acum sau sus, la Doamne-Doamne.
Atunci când tu în sfârşit vei trece peste, ea o să fie rănită şi se va simţii exact cum te simţi tu acum. Problema pentru ea abia atunci începe, pentru că ea aşteaptă atunci să găsească alinare şi singura persoană la care se va întoarce eşti TU. Eeeh, atunci va fi faza că pe tine nu o să te mai intereseze persoana ei, DEOC şi o să-i spui : ' Adu-ţi aminte ce mi-ai făcut, cum crezi că m-am simţit? Ce simţi tu acum, am simţit şi eu luni întregi şi plângeam mereu. S-a întors roata. ' şi din acel moment poţi lăsa-o să vorbească singură, fără să te mai intereseze.

Baftă prietene, ai grijă de tine.

Uite aici id-ul meu dacă mai vrei să ţinem legătura : bvb.marty

| NotToday a răspuns (pentru BLeur):

Un mare adevar ai spus in fiecare cuvant. SA NU CUMVA SA FI FRAIER SA TE IMPACI CU EA!
Mai bine te impaci cu gandul ca e gata totul, pentru ca, cine te raneste o data, te va rani si a 2`a, si a 3`a, si a 100`a oara, de 10 ori mai rau! Capul sus, fii tare si nu uita ca esti perfect asa cum esti. O fata, oricat de frumoasa ar fi, tot o sa imbatraneasca. Dar caracterul ramane acelasi. Din cate mi-ai povestit, respectiva duce lipsa de asa ceva! Zambeste, nu o mai cauta, nu o mai baga in seama si nu uita ca toate faptele se intorc 2 ori mai puternic!

| xxx8 a răspuns:

Gandeste pozitiv..fi fericit si gandeste-te ca vei gasi intro buna zi o fata care sa iti fie alaturi cu adevarat si nu doar de fatada...si mai asculta din cand in cand muzica antistress te poate ajuta sa te mai relaxezi si sa uiti de relewinking