| RiBz a întrebat:

Dati-mi sfaturi pentru ca am cazut intr-o stare de depresie, de melancolie si nu mai pot iesi din ea.

Am avut o relatie de 3 ani, m-am despartit de ea acum 2 saptamani pentru ca era indiferenta si nu imi oferea atentie deloc, oriunde ieseam nici nu ma baga in seama si va dati seama cum ma simteam. Daca eram doar noi doi impreuna era totul frumos, dar in public isi batea joc de mine. I-am oferit totul, o iubesc foarte mult, prima relatie pentru amandoi. A fost virgina si i-am oferit o noapte superba, romantica, cu petale de trandafiri, atmosfera romantica, tot ce si-ar dori o fata. Nu am refuzat-o niciodata in schimb ea nu era asa ca mine. Plang in fiecare seara inainte sa adorm, plang in timp ce scriu asta, dimineata cand ma trezesc sa plec la liceu am lacrimi in ochi. (eu sunt a 12-a, ea a11-a) Am mai avut despartiri tot din aceleasi motive dar imi spunea ca ii pare rau si sa ne impacam si ne impacam, crezand ca se va schimba. dar deloc. aceeasi fire indiferenta. Am o stare in care nu mai am chef de nimic, nu vreau sa ma vada nimeni plangand. Nici nu o pot uita, sunt 3 ani, amintiri. o vad zilnic la liceu, nici nu ma baga in seama. Ultima data mi-a spus ca daca nu am stiut sa o apreciez o va aprecia altcineva, m-a durut atat de tare asta, cand mi-a spus ca sunt altii cu care o sa fie. Adevarul este ca este frumoasa si o vor multi dar pe mine ma doare si nu o va iubi nimeni cum o iubesc eu. Vars lacrimi de 20 minute si nu ma pot opri. ce pot sa fac? Am incercat sa ma intalnesc cu alte fete dar nu ma simt bine mai rau imi fac, daca ies cu prietenii este bine pe moment cand ajung acasa iar trec prin asta. cand o vad la liceu imi vine sa plang de durerea care o am in interior dar trebuie sa par "dur" in exterior.

7 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

De ce in mama ma-si nu vorbesti cu ea?

| Danysan a răspuns:

E o MARE tampita ca da cu picioru la o relatie de 3 ani. Daca nu i-ai gresit cu ceva inseamna ca tu ai Iubito dar ea nu prea.Nu ai cum sa te racesti fata de cineva asa brusc daca respectivu nu ti-a gresit cu ceva.Persoanele care au Iubit cu adevarat stiu ce vb.E atat de naiva incat nu itelege ca baieti ca tine gaseste cam rar. Poti spune ca sunt baieti care ar vrea sa fie cu ea dar poate doar sa i-o Traga si atat.Frumusetea e trecatoare dar Iubirea Nemuritoare.Inceraca sa iei o pauza o perioada de timp sa te realxezi.Axeza-te pe o Materie anume devino mai bun.Fa sport.Ia lectii de Dans! Sau orice alt ceva care te-ar distrage de la ea.De ce ati spun asta o sa sa vezi.Cat despre intalnitu cu alta fata eu zic sa o lasi balta.Asteapta o perioada sa vezi ce va face si ea.Trebuie sa te gandesti ca in cazul in care se gadeste ca a gresit sa ai totusi un alibi Perfect.Gen:Uite ma nu s-a cuplat cu nici una cat am fost despartiti -Inseaman ca ma Iubeste cu Adevarat.Ia sa incerc sa ne impacam.Dar daca tu umblii cu altele. chiar daca ar avea de gand sigur nu o va facea.Asta asa o perioada apoi daca vezi ca lucrurile nu se inbunatatesc poti sa iti faci o iubita.

| RiBz explică (pentru Danysan):

Asta ii spuneam si eu, ca altii nu o sa mai fie cum am fost eu, nu o sa o mai plimbe pe unde am plimbat-o eu si doar o sa isi bata joc de ea, doar o sa o ia cu vrajeli ca sa o f*ta si atat, dar ea crede ca totul zboara pe lumea asta si pana nu se loveste de asa ceva habar n-are. ea crede ca altii o vor iubi mai mult decat am iubit-o eu

| Danysan a răspuns (pentru RiBz):

Ce sa ai Faci -O sa isi dea seama prea Tarziu.Probabil cand o sa realizeze ca frumusetea pe care ea se lauda ca o poseda e cautata doar pentru a Last Night Stand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i adevarul. Este mai rece dar asta nu inseamna ca nu te iubeste. Te a inselat in vre un fel in aceasta relatie? Ti a dat motive sa crezi ca nu este serioasa sau fidela?! Daca nu atunci problema e la tine, nu la ea. Lasa i spatiu, fii mai relaxat in ce o priveste, numai fi sufocant. Relatia ta imi aminteste de un prietenas bun. A facut aceeasi greseala, sa creada ca i apartine, o iubea ca nebunu era sufocant...nu face aceeasi greseala. In viata oriune ai merge, nimeni nu e de neinlocuit.

| myhaelutzza a răspuns:

Buna..am trecut si eu prin aceeasi situatie ca tine. dupa o relatie de 8 ani..incearca sa iti ocupi timpul mereu cu ceva sa nu ai timp sa te gandesti la persoana respectiva..si cand simti nevoia sa plangi..plangi ..eu am plans nopti intregi.dar pana la urma toata durerea aceea se estompeaza..si chiar daca amintirile raman nu mai e ca la inceput. timpul le vindeca pe toate..la mine au trecut 7 luni..si inca nu mi-a trecut complet..si nici nu am curajul sa merg mai departe sa am o noua relatie, dar stiu ca pana la urma totul se va rezolva..trebuie sa ai o gandire pozitiva.Multa bafta!

| Ruxy5 a răspuns:

Fii pozitiv, fii tare si esti inca tanar, iar viata merge tot inainte. Mult noroc!