| RheaLustzig a întrebat:

Dati-mi si mie un raspuns. Un baiat pe care il plac ma pune pe ganduri.Deci, este colegul meu de clasa si mereu se uita la mine in ora, cred ca cauta motive ca sa se uite in spate adica unde sunt eu, ori isi leaga siretul ori vorbeste cu altcineva dar se uita la mine.Cand spune o gluma se uita la mine ca sa vada daca rad si pe mess cand vorbim radem mereu. Dar cand vorbesc cu el la scoala cauta motiv de cearta ca sa il bat oleaca. Ma place sau rade de mine?
P. S. El nu stie ca il plac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci... draga diana, iti spun din propria experienta am fost si eu foarte indragostita de un coleg clasa, se uita in spate doar pentru simplul fapt ca te-a simtit, stie ca ai ceva pentru el, altfel nu-mi explic, dar linistita. o sa-ti dea sigur atentie, dar crede-ma, se va termina cand nici nu te astepti deoarece inainte de toate sunteti colegi, asta e tot ce va v-a lega

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da cred ca te place! Asa fac unii, cauta sa tachineze, cauta motiv de cearta si in plus din moment ce te priveste mereu inseamna ca simte ceva pentru. tine.
POarta o discutie cu el sa afli ce simte, iti poti da seama dupa vorbele, gesturile si faptele lui daca simte sau nu ceva pentru. tine, fi atenta si iti vei da seama de ceea ce simte.
SAu, intreaba-l de ce se comporta asa, vei vedea reactia lui.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

E posibil sa te placa, sau ii esti doar simpatica asa ca si colega de clasa. Oricum il poti intreba daca vrei de ce se comporta asa ciudat, iar daca vrea o relatie cu tine eu cred ca iti va spune chiar daca e timid.

| Yoana a răspuns:

Eu cred ca te place mult, dar nu si-a dat seama. poate ca vrea sati atraga atentia ca te place sau ceva de genu.

asteapta si ai sa vezi ce se intampla...

multa succes

| Bii26 a răspuns:

Este clar ca te place.Chiar daca nu stie, isi da seama.
el poate sa isi dea seama pentru ca vorbiti mult pe msn si asa ca...este clar...si el te place.Incearca sa intrebi un prieten de-al lui in care ai incredere.

| LovelyMan a răspuns:

Motivul de tachinare e clar semnal de atractie.
Cel mai simplu este sa incepi sa vorbesti cu el deschis, ai castiga un raspuns clar si n-ai mai sta in dubii.

| psihox a răspuns:

Baiat neserios. Poate vrea sa te puna la incercare sa vada cum
reactionezi. Neatent la ore. Obraznic. Se da mare pe langa tine ca el e mascul si tu fata. Il accepti sau nu? Te provoaca la dueluri. De ce nu-l intrebi de ce se comporta asa, in felul lui? Vrea sa fie in centrul atentiei. Sa-ti arate cine e seful si tu sclava lui. Sa-ti arate ca lui nu-i e frica de tine. Ai grija de tine.

| ed23tm a răspuns:

Te place este clar, atunci cand un baiat se tot intoarce la o fata de mai multe ori inseamna ca te place.
Nu cred ca altceva vroia.

| didi123 a răspuns:

Daca din cand in cand se uita la tine inseamna ca totusi simte ceva fata de tine, sigur i esti simpatica. De ce nu il intrebi de ce compoarta asa?
Si, nici nu i spune ca iti place de el, pana acum fiti doar colegi, vezi si tu mai departe prin comportarea lui daca te place, si daca te place el va face primul pas...

| anonim_7264 a răspuns:

Poate ii esti simpatica, o data ce cauta motive sa te vada.ca sa iti dai seama daca intreadevar simte ceeva pentru tine fal gelos. ia un coleg in brate, razi cu un alt coleg.si vezi cum reactioneaza.bafta