| LollypopMe a întrebat:

E un coleg in clasa care il plac, dar m-am certat cu el si o vreme nu am mai vorbit cu el dar tot imi place de el unpic. Toate fetele l-au intrebat de cine ii place si a zis de o alta colega si eu am inceput sa ma enervez si cand m-a duc la el ma intimidez.

Cum il intreb de cine ii place fara sa ma intimidez?

9 răspunsuri:
| Mia999 a răspuns:

Daca are id de mess, il poti intreba acolo, in fata pc-ului poti fi timida ca el nu te va vadea laughing sau, intreaba-l pe cel mai bun prieten al lui de cine ii place.....sau colegul /colega de banca.etc.Funda?

| Crucified a răspuns:

Lasa-ti deoparte timiditatea si "prinde" curaj si intreaba-l de cine ii place.Eu nu cred,daca il intrebi de cine ii place,iti va raspunde "de tine", deoarece v-ati certat si iti va raspunde ca ii va place de o alta fata din clasa. Sper ca nu te superi ca ti-am spus dar cam asa este ce-ti spun eu acum. Incearca sa te reimprietenesti cu el cat se poate de mult, adica fa-i fapte bune, adica vorbeste mult cu el, cateodata ia-i apararea etc. Cu timpul cred ca-i va placea de tine. Depinde si de anturaj.
Succes mult iti doresc! Si sper ca te-am ajutat! big grin

| Kyrie a răspuns:

Da-l incolo, cauta pe cineva mai bun : )

| RamonaRay a răspuns:

Mdaa...daca a zis ca ii place de alta de ce mai umblii dupa el? si daca tot mai vrei sa-l intrebi fa-ti curaj si intreaba-lbig grin

| MyihaDoolcica a răspuns:

Stapanestete si spune-i in fata : -De ce iti place de ea? Ea ce are si eu nu? Stii macar ca imi place de tine? Daca nu merge asta fa in asa fel sa nu ii mai placa de aia si sa te plac pe tine. Ca sa nu te mai intimidezi gandeste-te ca e altcineva. Dai fundita ceva?big grin

| Anacond3 a răspuns:

Respira adanc si incearca sa te controlezi.

| Aleeeee15 a răspuns:

OMG. Anul trecut ma aflam exact in aceeasi situatie, dar eu nu i-am mai spus nimic. Doar m-am apropiat de el. Am luat totul de la inceput desi eram asa de gelosa...Ma tot gandeam ce are ea si nu am eu. Deci ne-am reimprietenit.Ne intelegeam foarte bine pana cand am avut ocazia sa stau mai mult timp cu el. Intr-o ora libera am stat cu el si am vorbit despre o multime de lucruri. Tot imi punea intrebari de genul : Cine din clasa ar fi genul meu sau cate relatii am mai avut. Dupa lungi discutii mi-am dat seama ca e la fel ca ceilalti:un prost.Acum am ramas doar prieteni. Daca vrei sa iti povestesc mai multe adauga-ma.

| VLaDe2012 a răspuns:

Iti iei inima in dinti fara rusine si zici ceti zic eu : Buna... Ea zim si mie cas curioasa pe cine placi! Funda daca te-am ajutat si vot daca esti buna la inima

| Isbell a răspuns:

Cati ani ai?