| BlackEyedGirl a întrebat:

Dau funda :*! Am un coleg in clasa pe care nu prea il suporta nimeni. El e genul care se baga mereu in seama, asculta tot ce vorbesc altii etc. Chestia ciudata e ca el vorbeste si rade foarte mult cu celelalte colege care ii tot spun sa dispara ca e enervant, sa le lase in pace si care fac foarte mult misto de el. Mie a cam inceput sa imi placa de tipul asta si ma port frumos cu el, rad la glumele lui, chiar daca nu sunt amuzante, ii fac complimente, ii spun cat de mult imi place stilul lui, dar el nu ma baga aproape deloc in seama sau imi zice "mda, mersi...", dar parca in sila... Il vad de multe ori in ore ca se uita la mine, dar intoarce repede capul cand il privesc. De ce credeti ca se comporta asa si ce as putea sa fac sa fim mai apropiati? (macar ca amici, nu vreau nesparat sa fim impreuna)

Răspuns Câştigător
| fngprs a răspuns:

Am un guide care te poate ajuta(http://www.youtube.com/watch?v=v8VUf96mjsM uitete la toate videourile nu doar la asta )ca parere personala zic ca baiatul poate fii la prima dragoste si nu stie ce sa cereada poti continua cu complimente dar sutile nu obsesiv si daca vrei totusi ceva cu el incearca sa creezi atingeri ssubtile pe maine sa il mangai cumva dar f subtil nu exista baita care sa nu observe asta

11 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Oh, Doamne.
Ce prostie daca toti aproape ti-au raspuns ca baiatul ala 'te place' pentru ca poate s-a uitat de 2 ori la tine sau de 3 ori in timpul orelor. Nu ii asculta! Nu poti sa zici ca te place doar ca s-a uitat la tine. Poate ca a vazut ca ai o scama pe bluza, sau radea de parul tau. Cand iti face complimente o fata de care iti place nu ii razpunzi 'mda, mersi.' in sila! Zambesti cu gura pana la urechi si zici 'da, si mie imi place stilul tau!'.
Eu nu cred ca te place! Si daca are o fire mai nasoala si toti ceilalti din clasa il considera enervant, poate ar trebui sa iti iei gandu de la el.
In fine, trimite-i o cerere de prietenie pe facebook, si poti sa incepi sa vorbesti cu el. Inventeaza si tu o scuza, gen 'hei, am auzit ca ti-ai rupt mana, esti ok?' sau 'hei, ce faci? pot sa te intreb ceva? tu ai frati sau surori, ca am vazut o fata care seamana f bine cu tine, da eu credeam ca nu mai ai surori, si mi s-a parut ciudat', etc.etc.

Dar oricum, nu cred ca te place.

Răspuns utilizator avertizat
| alionadoareu a răspuns:

Probabil esti un pic cam bagareata. Tine minte: barbatii sunt de natura lor vanatori, deci nu le plac lucrurile pe gratis. Probabil de aia e interesat de prietenele tale enervante iar fata de tine...sa zicem.e mai cool. Sau, varianta 2: il stanjeneste atentia ta si prefera sa te indeparteze decat sa te lase sa-i vezi slabiciunea happy

| Dragoselu12345 a răspuns:

Dami id tau de mess sa-ti zic ceva.

| MariaIurascu00 a răspuns:

Pai...din cate ai zis vad ca ii place si lui de tine (partea cand se uita in ore la tine... daca s-a intamplat de mai multe ori atuci da, te place) poti sa-i spui ca-ti place de el sau sa-i acorzi atentie in continuare. NOROC!

| ionelamarianasiatat a răspuns:

Eu cred ca te place. Dar nu vrea ca tu sa-ti dai seama de acest lucru nu vrea sa stii ce simte el pentru tine. Conutnua sa ii acorzi atentie incat sa isi dea seama ca tu tii la el. Baietii sunt foarte buni actori in aceste domenii dar de fiecare data se dau de gol. El prin privirile pe care ti le trage semnifica ceva nu te priveste asa din senin ceva se asunde sub privirile lui. Tu trebuie sa-i acorzi foarte multa atentie incat el sa-si dea seama ca tu ii transmiti ceva pozitiv nu ca ceilalti colegi ai tai care ii transmit ceva negativ. Trebuie sa fii tu insati si sa fii puternica dar daca dai de greu sa nu dai inpoi ridica capul si continua
Sper ca te-am ajutat ce cu ceva.
Succes iti urez multa bafta :*:*:*

| Alecsandru00 a răspuns:

Si eu la fel :_)) e stresat de familie si de oamenii din jurul lui