| BlackEyedGirl a întrebat:

Salut, pentru inceput dau funda si vot la cel mai bun raspuns si promit sa va raspund si eu la intrebari. Sunt in clasa a 10-a, si imi place mult de un coleg. El e genul mai enervant, se baga in seama cu toata lumea, vorbeste neintrebat, asculta tot ce vorbesc cei din jur. Toata clasa spune ca e enervant si face misto de el in afara de mine. El vorbeste si rade mult cu celelalte fete, care ii zic intotdeauna: "du-te ma de aici si lasa-ma in pace" sau "dispari ca esti foarte enervant" etc. iar pe mine nu ma baga deloc in seama, desi mereu ma port frumos cu el (rad la glumele lui, chiar daca nu sunt amuzante, ii spun mereu ca e super, ca imi place stilul lui etc.). El mereu cand rade si se uita la mine devine serios, chiar daca rad si eu, sau cand ii fac vreun compliment imi multumeste parca in scarba sad. Si inca ceva, prietenul lui cel mai bun este si prietenul meu cel mai bun (stam in aceeasi banca, mergem impreuna peste tot) si numai datorita lui ma mai duc uneori pe langa cel de care imi place sa mai vorbesc cu el. Apropo, il vad in ore de multe ori ca se uita la mine, dar nu vreau sa imi fac sperante. Intrebarea e, oare de ce se comporta asa in prezenta mea si ce as putea face ca sa vorbeasca mai mult cu mine? (de placut, nici nu mai intreb ca sunt sigura ca nu ma suporta, sau cel putin asa imi da impresia) sad

Răspuns Câştigător
| ciufuliiciii a răspuns:

Exagerezi cand spui ca nu te suporta, eu cred ca te place si tocmai de asta in prezenta ta e mai serios, si incearca sa nu se faca de ras, Daca aveti un prieten comun e si mai bine, incearca sa stai mai mult cu el si chiar sa-i spui ca-l placi. dar sa-i spui tu nu sa afle de la altii, sunt sigura ca si lui ii place de tine, si sa nu fi trista daca spune ca nu, caci nu e singurul baiat de pe planeta. daca te refuza combina-te cu cineva cu care se intelege bine, astfel sa va vada mereu impreuna si sa-si dea seama ca te place de fapt... Ca prieteni, in caz ca vrei doar atat, nu stiu afla ce lucruri ii plac si "prefa-te" si tu interesata de acele lucruri, te sfatuiesc sa nu spui nimanui ca-ti place de el, caci va fi foarte naspa, crede-ma am trait asa ceva. Deci iti urez bafta si sper sa te descurci cu el, nu uita, daca nu merge cu el, mai sunt inca cel putin 1.000 de alti baieti cu care ai putea fi :* Baftaaa
P.S: poate iti faci timp si ma ajuti si pe mine cu un sfat la ultima intrebare :* Mercii

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca nu il atragi sentimental, nu esti genul lui dar asta nu inseamna ca nu te suporta, mai mult inseamna ca ii esti indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ii este rusine? poate e genul rusinos? asta in cazul in care este rusinos cu fetele pe care le place si nu pe restul 'fetelor' cu care o arde. chiar nu stiu ce sa faci laughing ai putea incerca abordarea directa cu riscul de a te face de rusine, sau ai putea incerca cu complimente inca putin poate il convingi! spune-i ca iti place parul/ochii/ce vrei tu, lui si poate ca iti va arata si el un semn!

Nu te-ai gandit ca poate e si el in situatia de incertitudine? Poate ca ii place de tine dar nu stie daca iti place de el! happy

| Kennziiie a răspuns:

He's deep in love with you, darling! Crede-ma! Acest comportament este s.p.e.c.i.f.i.c. Omg, cum de nu-ti dai seama? Fi atenta. Tu mereu ai fost aproape de el, da? Incearca sa-l ignori doua zile.(si sa te comporti, putin -FOARTE, subliniez FOARTE- ca celalalte colege.) Ai sa vezi c-o sa vine el singur la tine. Incearca, subtil, sa-l intrebi pe prietenul comun ce crede el (baiatul pe care-l placi) despre tine, si cat de multe sanse ai avea, din punctul lui de vedere(al prietenului). Daca se comporta la fel, ia initiativa! Spune-i tu ca-l placi si cu asta basta!big grin. Bafta >big grin