| dincolodevise a întrebat:

Dau funda celui care imi spune semfinicatia titlului "in miezul verii"de george cosbuc ...nu vreau raspunsuri gen. fa-o tu! cine vrea sa ma ajuta bine, cine nu, tot bine. mersi:*

3 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Titlul " in miezul verii" are o semnificatie unica,deoarece este exact in miez, si nu in al oricariu miez, ci chiar in miezul veriilaughinglaughing sau g.c. si-a tras-o prima data in miezul verii si acum incearca sa isi descrie actul lui sexual prin personificarea elementelor naturii.

| LovKid a răspuns:

Buna!
Pune intrebarea asta la alta categorie!
Ce cauta aici?

| Dedegs a răspuns:

Autorul a pus titlul in miezul verii pentru a descrie o zi din mijlocul verii.