| Mariiiiiiiiiiiii a întrebat:

DAU FUNDA!
Cum sa ii spun unui tip ca il plac doar ca pe un prieten fara sa il ranesc si sa ramanem prieteni in continuare?

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

"Buna! Iti inteleg insistenta, mi-am dat seama ca ma placi, insa eu nu te vad mai mult decat prieten. Sper sa nu te superi, dar asa e firea umana, n-am ce-i face."
Bineinteles, trebuie sa actionezi repede, nu-l lasa pe tip sa zaca asa, isi face sperante degeaba. Crede-ma, e cel mai nasol lucru sa iti faci sperante, apoi s-o vezi cu altul fara sa-ti fi spun ceva. N-are de ce sa se supere pe tine in special, ci pe firea umana. Nu uita, fa-o cat mai repede. Numai bine si succes! happy

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii multumesti pentru frumoasele lui sentimente pe care le are fata de tine si ii explici ca el este un baiat minunat a carei prietenie nu doresti sa o pierzi, dar pentru o relatie sentimentala este nevoie ca fluturasii sa vina la amandoi, ceea ce la tine nu s-a intamplat. Pentru acest lucru nu este nimeni de vina, iar el, daca este baiat mare, va intelege adevarul si nu se va simti jignit. Bineinteles ca nu se va simti prea bine auzind lucrurile acestea, dar ii va trece: respectul fata de tine nu-i va trece insa si veti fi in continuare prieteni. Daca se va supara inseamna ca el este inca un copil necopt, in care nu poti avea incredere nici ca prieten.

| LoveSleep a răspuns:

"Tipule, esti ok, dar nu esti genul meu"
Fara lingușeli de om ratat și fara pretenții in a rămâne prieteni.

| minrest a răspuns:

Ai grija sa il vezi doar impreuna cu alti amici, il tratezi bine dar nu preferential, daca te invita accepti dar impreuna cu altii si in trei saptamani e friendzonat complet.

| PersonajFictiv a răspuns:

E atras de tine,e indragostit de tine deci, nu poti sa faci nimic ca sa nu se simta ranit.
Dar faza e ca, nu tu l-ai ranit,asteptarile lui o sa il raneasca,ca el s-a dus cu mintea inainte si si-a facut cateva sperante cu tine banuiesc.
O sa se simta putin aiurea,dar o sa-i treaca,e baiat.

"Esti un tip ok,de treaba,dar nu esti genul meu, nu e nimic in neregula cu tine, doar ca fiecare are un gen anume, nu inseamna ca genul meu e mai bun sau mai rau ca tine, doar ca e mai diferit, mai pentru mine". - o sa inteleaga daca e matur.

Sau mai simplu " te vad ca un amic de treaba, nu pot sa te simt ca pe un iubit" si gata.

| kandaraki a răspuns:

Unui tup nu poti sa ii zici nimic si nu ai cum sa il ranesti

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui in fata ca sa puteti dezbate subiectul mai departe. Ii spun ceva de genul "Imi placi chiar foarte mult dar fata de tine am sentimente de prietenie. Suntem prieteni buni, hai sa nu stricam asta cu o relatie in care ne-am putea rani". E simplu de zis, greu de facut (pentru el). Incearca.

| LoveSleep a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Foarte inteligent. N-am vazut atât de mult rahat in ceva de cand Billa a avut 60% reducere la cozonac.

| IoanaPuppy31 a răspuns (pentru LoveSleep):

Da' te-am bagat eu in seama pe tine? Hai pa.