| AndreeaKsjdj a întrebat:

Dau funda! Heeeelp!
Fostul iubit nu ma lasa in pace!
Imi trimite mesaje cu te iubesc, ca vrea sa ne impacam!
I-am explicat ca totul s-a terminat si ca acum sa ma lase-n pace ca sunt cu altul dar nimic!
Cum pot scapa de el?laughing)

19 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

@NnDWtf te-a dat o solutie, dar nu vei scapa cu totul de el!
Ideea sta ca si tu sa nu ii raspunzi la sms-uri, asa am patit si eu, am fost cu baiatul respectiv la suc si dupa ce m-am dus acasa sms-uri peste sms-uri, ma si suna si l-am rugat sa nu ma mai sune ca n-am timp, la care a inceput cu sms-urile, si dupa 12 noaptea, simteam ca ma innebunestelaughing
Asta a fost prima zi cand a fost putin beat, am crezut ca ziua a doua se va lasa de mine, dar nu, mi-a mai trimis mesaj, nu i-am scris si a incetat!
Daca continui sa-l bagi in seama, el nu va ceda!
Numai bine!
pa, pa

| Dariusuu a răspuns:

Îl ignori în continuare, după câteva zile se va plictisii el.

Te asigur!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa-l ignori, daca i-ai spus ca s-a terminat si nu accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicai inca o data ca s-a terminat, ca nu mai ai nici un sentiment pentru el si probabil nici nu ai avut.

| grab a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e prea indicat sa ii zici "nici nu am avut" ori pici de materialista ori incepe el sa caute razbunari meschine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru grab):

Ce e drept, uneori nu e recomandat sa zici nimic ...Macar nu o urmareste sau ceva, dar totusi c e ar fi recomandat daca de vorba buna nu intelege?

| grab a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa ne gandim logic: ce putere are ala asupra ei? cu ce anume o poate convinge pe ea sa fie sau sa faca cum vrea el? CU NIMIC, zero barat! Poate sa zica si ca se sinucide! Te doare fix in cot, poti eventual sa ii recomanzi niste cutite de la IKEA, taie ca satana nu alta!
Asadar, ii dai un mail frumos in care ii explici care sunt motivele pentru care nu poti avea o relatie cu el:
1.Nu este genul tau, femeile simt asta si NU SUNT OBLIGATE sa dea niciodata explicatie logica!
2.Ce-a fost la prima intalnire, nu erai tu ci o fata putin ametita de exemplu si, deh, se mai intampla.
3.Nu este necesar sa aveti dialog cu forta, daca este o problema de viata si de moarte si profesorii/parintii/drepturile copilului nu i-au putut-o rezolva, da sa te sune si pe tine dupa ce iti da un SMS cu subiectul problemei sa ai si tu timp sa cauti pe TPU solutii inainte. CuSO4, NaCl, ar putea fi niste exemple de solutii.
4. Este ultima incercare amiabila si la acelasi nivel de a pune capat a ceea ce DOAR EL considera o relatie. Urmatoarele actiuni vor implica parintii vostri intrucat deja se pune problema unei hartuiri care deviaza fata de la invatat, ii scade siguranta, o denigreaza in fata colectivului etc...

Hai ca nu e greu!

PS: Neaparat lasa-i si un link la masaj erotic pentru minori, acolo accepta si alocatii si bonuri de masa ciordite din portofelu ma-si, si e fara finalizare ca altfel li se suie succesul la cap si va privesc doar ca pe niste curve!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru grab):

Nu este greu sa ignori ca in cazul ei, dar eu cand am avut o lipitoare de genu s-a tinut dupa mine 7-8 luni si cu parintii nu s-a rezolvat nimic iar cu politia nu stiu ce s-ar fi putut rezolva.
O zi buna.happy

| grab a răspuns (pentru anonim_4396):

Detaliaza, cum adica "cu parintii nu s-a rezolvat nimic"?
Ce fel de parinte ar lasa asta aiurea asa?
Sa inteleg oare ca si tie ti-a placut sa fii "urmarita"? Era chic? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru grab):

Nu era " sic " laughing daca totul se reducea doar la atat ar fi fost amuzant.
A vorbit cu el si chestii de genul, si cand au vazut ca nu baga la cap ma luau de la scoala da nici excorta nu puteam avea la fiecare iesire >.

| grab a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista o solutie dar nu o pot spune intr-un site public.
papa!

| NnDWtf a răspuns:

Cand trebuie sa-ti reincarci cartela, cumpara-ti alta noua.

| Xenia16 a răspuns:

Spune-i actualului sa vorbeasca cu el.Sauu schimba cartela

| Antyss08 a răspuns:

Sunt măcelar, unde locuiește.
Totul la pachet.

| Antyss08 a răspuns:

Să-ți explic pe înțelesul tău un lucru de la mine totuși n-am experiența dar probabil așa este:
După dragoste rămân cicatrici în suflet...
Restul descoperi tu...

| Nebunatyca69 a răspuns:

L-ai lasat pentru altu? oh go on tarfa

| AndreeaKsjdj explică (pentru Nebunatyca69):

Nu l-am lasat pentru nimeni!
Ne despartisem de 3 saptamani din cauza ca m-a inselat!

| CristinaTa a răspuns:

Dai un sut in fund!

| Lorena0189 a răspuns:

Du-te la el si spune-i in fata ca nu mai doresti sa ai de aface cu el si sa iti dea pace. Daca nu merge asa... du-te cu prietenul tau actual la el si vorbiti toti 3 happy. sper ca te-am ajutat big grin