| Anonima283 a întrebat:

Dau funda la toate raspunsurile happy
Buna. Mie mi-a venit menstruatia luna asta pe 2. Joi pe data de 14, iubitul meu mi-a atins zona vaginala cu capul penisului, curgand acel lichid seminal, care din cate am auzit poate sa contina spermatozoizi. A doua zi, vineri seara am luat escapelle. Pot sa raman insarcinata daca am fost la ovulatie? Oare nu o sa isi face efectul? Mentionez ca eram virgina(fizic) si inca sunt.

Răspuns Câştigător
| Cinga29 a răspuns:

Îți zic după ce-mi dai fundă

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi absolut sigura ca ceea ce ai auzit reprezinta o informatie FOARTE PROASTA. Acel lichid de care ai amintir reprezinta de fapt lichidul PREEJACULATOR, deci NU lichid seminal asa cum ai precizat, si din acest motiv in mod absolut sigur NU are in continutul sau spermatozoizi in momentul producerii sale de catre glandele bulbouretrale. Poate sa contina spermatozoizi doar daca se amesteca cu sperma ramasa in uretra provenita dintr-o ejaculare anterioara si astfel inurma procesului de contaminare sa patrunda spermatozoizi in continutul lichidului preejaculator, dupa ce acesta a ajuns in uretra. In conditiile descrise pastila de a 2-a zi a fost folosita cel mai probabil in proportie de peste 98% INUTIL/FARA ROST, in mod cu totul IRESPONSABIL. In cazul prezentat formarea sarcinii oricum NU s-ar fi putut produce/realiza, iar dupa folosirea acelei pastile nenorocite se poate aprecia ca este cu totul imposibil sa existe o sarcina instalata in uter. Sanatate!

| Anonima283 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult! Tu mi-ai fost cel mai de folos pe acest site happy