| Ludacriss a întrebat:

Dau funda pentru un ajutor pe masura

sunt clasa a 10-a... suntem 8 baieti si 12 fete in clasa.

este o fata tare draguta (eu o vad cea mai draguta) care, de la un timp, se tot uita la mine.

in ore se uita la mine, in pauze se uita la mine... nu se holbeaza, doar se uita cateva secunde in tacere (putin si f. des) si o surprind mereu. nu zice nimic.

si stiti voi, este privirea aceea "imi place", doar ca ea nu recunoaste, se comporta ca si cum nu m-ar cunoaste. ea este cuminte de felul ei, sociabila, e ok fata.

am incercat sa o scot in oras dar eu ma duc in club, ea se duce sa bea un suc cu prietenii... FAIL!

azi a incercat sa vorbeasca cu mine si s-a intimifustacit... incepuse o discutie si s-a facut ca pleaca. si chiar a plecat la magazin! OMG!

e ceva gen inceputul romanului Maitreyi...

am o prietena dar nu prea mai simt nimic pentru ea. mi-a atras atentia fata aceasta si nu stiu sigur ce sa fac

voi ce parere aveti?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

OK, dacă ești un clubber înrăit iar ea merge doar la suc cu fetele cum spui tu, e posibil să fie o nepotrivire căci există persoane care nu practică mersul în club din simplul motiv că nu le place și nu se simt în largul lor. Ca o primă întâlnire, ca să vezi cum stă treaba, poate ar trebui să accepți să faci un compromis și să o scoți... la un suc, cum obișnuiește ea. Dacă e într-un mediu familiar în care se simte comod, o să fie o întâlnire reușită în sensul că se va destinde și veți putea să vă cunoașteți mai bine. Or, într-un club, probabil că e prea devreme să mergeți și ea n-o să fie tocmai în largul ei.

Fă primul pas, e evident că asta așteaptă. Îți spune asta o fată. ^_^ Baftă.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am raspuns la intrebarea asta mai inainte.

| gigiro a răspuns:

Eu cred ca e o fata deosebita care simte ceva special pentru tine, altfel nu s-ar fi intimifastacit.Probabil,e si cuminte, din moment ce nu merge in cluburi.Ar trebui sa "tatonezi" mai mult terenul si sa incerci o discutie cu ea,serioasa si. romantica daca se poate. Tu ai imaginea unui craisor, sau esti baiat cuminte? Daca esti mai experimentat, s-ar putea s-o intimidezi.

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! De ce nu incerci tu o abordare? Daca ea nu prefera cluburile mergi si tu la un suc, ca nu mori daca nu calci in club o perioada, macar pana vezi despre ce e vb cu ea. Cat despre prietena ta, nu o chinui degeaba daca gandul tau sta la fata de care ne spui mai sus. Peace

| kleorys a răspuns:

Daca vrei ceva de la ea trebuie sa i faci pe plac macar un timpwinking Du-te la suc cu ea la shopping happy Stiu ca nu e un lucru pe care le fac baietii cu placere dar fara compromisuri nu se ajunge la nimic!

| Victor_4819 a răspuns:

Cu siguranta ii placi. Iao la un suc daca nu merge prin cluburi.Sunt sigur ca asta si asteapta de la tine.N-o mai chinui atit. Funda?

| floryu_8814 a răspuns:

Daca zici ca se uita la u scrt dar des asta inseamna ca ceva ii distrage atentia asupra ta... poate esti prea frumos sau prea urat! SAU poate ai unele asemanari cu vreun fost iubit.se intampla! totusi incearca o conversatie cu ea despre privirea ei...bafta