| deia_9483 a întrebat:

Anul acesta la scoala mea a venit un baiat nou, el este in alta clasa dar ne intersectam aproape in fiecare pauza... La inceput nu prea l-am observat dar dupa aia mi-a picat cu tronc. O prietena i-a spus daca vrea sa fie cu mine (nu eu am pus-o o sa zica, s-a bagat ca idioata) el a zis ca daca nu s-ar gandi la o tipa de la el din cartier nu ar mai sta pe ganduri in ceea ce ma priveste.
De ceva timp a devenit ceva obisnuit sa fie primul care se uita pe hi5-ul meu,(si eu fac la fel trebuie sa recunos) in pauze se uita la mine si cand il surprind sau pur si simplu ne holbam unul la altu incepe sa imi zambeasca.
Am incercat sa intru in discutie cu el suntem nascut in aceeasi zi si mi-a raspuns si el la msj si imi punea emoticonsuri de genu :X :*
Intrebarea este cum pot sa progresez in ceea ce ma sau ne priveste :0
Dupa un timp devine plictisitor sa tot zambesti si privesti
cum as putea sa il fac sa fie mai deschis?

3 răspunsuri:
| retouchan a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa mergi si sa intrii in vorba cu el si daca el chiar te place o sa se deschida in fata ta dar daca nu atunci inseamna ca nu te place cu adevarat si nu ar mai trebui sa iti faci sperante, dar totusi mai bine incearca sa vorbesti cu elwinkingsper sa fi dat un raspuns bun si sa-ti fi fost de ajutor

| deleuandrei a răspuns:

Intra in discutie cu el si afla mai multe nu doar un zimbet si atit... afla aproape tot daca zici ca tia cazut cu tronc de ce nu faci tu primul pas? si daca crezi ca e de treaba nu mai sta pe ginduri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te place, incurajeaza-l, ca sa nu devina plictisitor, intra tu in vorba cu el daca este timid.