| Grazielle a întrebat:

Cum pot sa-i atrag atentia unui baiat de clasa a 12-a,care mi-a vorbit o singura data in club la balul bobocilor (cand era destul de beat) si acum cred ca nu isi aminteste, dar de multe ori il surprind ca se uita la mine? p.s. este varul mai indepartat al unei prietene bune. funda happy

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Cere-i nr de tel acelei prietene si suna-l -spune-i ca vrei sa va vedeti ca sa discuta-ti ceva important si apoi te descurci.

| Grazielle explică (pentru Danysan):

Vai n-as fi in stare, chiar nu stiu ce sa zic, mie foarte frica ca daca ii spun ca imi place de el si lui nu-i place de mine atunci sa ma ignore sau ceva de genul, eu seman foarte tare cu prietena mea (verisoara lui) si e posibil sa ma fi confundat in club sau la scoala cand ma vede si se uita lung la mine.

| Danysan a răspuns (pentru Grazielle):

Aici e si ideea sa nu ai spui ca al placi -Never -si ca baiat nu e oki sa ai spui unei fete ca o placi in fata.Am patit-o.Tu trebuie sa o faci sa isi dea seama, sa ai induci asta si va pricepe -Fi inventiva si va intelege.Eu cred si nu as vreas a ma laud ca pot sa vb direct cu orice fata dar nu prea este etic. Oricum daca o vad ca nu pricepe sau sa face ca nu intelege atunci intru direct in ea.Fa si tu asa -intai bate aprpouri si daca vezi ca nu intelege intra odata tare in el -fa-l sa se inroseasca si sa nu mai stie sa raspunda.Awww ce imi place cand o spui direct mai ales in cazu fetelor -fac o fata de nu stiu ce sa raspunda, dar si baietii nu sunt mai departe.

| Grazielle explică (pentru Danysan):

Hah ce tare,mersi mult,o sa incerc, doar ca mai intai trebuie sa prind curaj. si in legatura cu ce ai zis la un moment dat, mie imi cam place sa mi se zica in fata ca ma simpatizeaza cineva pentru ca in ziua de astazi e foarte greu sa identifici semnele pe care ti le dau baietii care te plac, era ataaat de greu in generala sa-mi dau seama cand un baiat ma placea, incat la un moment dat nici macar nu mai vorbeam cu el pentru ca ma saturasem sa stau "la panda" laughing lucrul cel mai dureros e cand trebuie sa-i dai si tu un raspuns la "marturisirea" baiatului sau a fetei (depinde de situatie) dar cred ca la o fata e mai jenant cand primeste un raspuns negativ..adica cel putin cred :\

| NumeciudatT a răspuns:

Ce e asa greu sa te duci la el si sa vb? sau incearca pe fb. daca iti e rusine tongue succes