| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Salut am 11 ani și jumătate și când ma mai masturbez din când in când ca NA...Îmi iese un lichid transparent ce nu are niciun miros. PS: încă nu mi-a dat sperma.

E normal?

Pentru cei care vor sa facă Glume, ii Invit sa meargă afara!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acel lichid denumit preejaculator este produs instantaneu in urma excitatiei induse de frecarea preputiului de niste senzori speciali existenti in pielea fina care acopera glandul. Este un act reflex care se produce de obicei in momentul intrarii penisului in erectie. Sanatate!

3 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Este perfect normal. Ni se întâmplă tuturor bărbaților/băieților.
Prin excitare organismul ne pregătește pentru un act sexual. Imaginează-ți ca vrei sa faci sex cu partenera ta. Dacă ea nu s-ar "uda" prin excitare iar ție la rândul tău nu ți-a ieșii lichidul ala transparent despre care vorbești, atunci amândoi a-ți fi uscați iar actul sexual ar fi deranjat. În concluzie lichidul ala transparent este pe post de lubrifiant.

| Picu06 a răspuns (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Stiu ca nu ti-am dat tie funda, dar oricum, m-ai ajutat enorm de mult si pentru asta iti multumesc, din tot sufletul!

| alina2k18 a răspuns:

Ciudat ca nu iti da sperma cand o freciwinking mareste viteza laughing)
Lichidul transparent este lichid preejaculator parca.