| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.Eu m-am despartit de prietenul meu, de baiatul pe car el-am iubit mai mult ca viata mea, din cauza ca l-am mintit si el mi-a dat papucii. El recunoaste ca inca ma iubeste si nu ma poate uita dar nu poate sa ma ierte ca nu ar mai putea avea incredere in mine; imi pare rau ca am fost atata timp impreuna si ne-am iubit enorm, o relatie aproape perfecta, dar eu am inceput cu minciuni, din cauza ca imi cam interzicea sa vb cu niste fete, era cam posesiv si asa s-a terminat rel. El zice ca sa il uit, s a imi fac alt prieten daca vreau, el a zis c anul mai vrea sa auda de femei, ca vr sa fie singur si ca sunt sg fata care a iubit-o vreodata si a zis ca mai bine era cand nu tinea la nimeni si numa se distra, ca nu trebuia sa puna suflet pentru.mine.Si a zis ca chiar daca ar fi insurat cu alta tot nu ma v auita si tot pe mine ma va iubi si ca nu va mai iubi nikiodata.St ca tine la mine dar totusi ma intreb dc oare nu poate sa ma ierte? El cica nu imi ar putea avea incredere in mine si ma dor vorbele lui.Cica am ramas amici, faza e ca ma suna zilnik ca amici dar imi scoate mereu ochii pentru ce am facut si totusi e pacat ca am fost impreuna la bine si la greu, am fost alaturi de el mereu, el la fel, m-am daruit lui, a fost primul din viata mea si st ca si el m-a iubit si mereu mi-a facut toate placerile.Si nu vrea, se incapataneaza sa nu ma ierte, este cam orgolios, si oare ma poate ierta cu timpul? Credeti ca se poate sa se intoarca la mine, sa ierte ca l-am mintit si sa fim iar impreuna? Mi-e dor de clipele cu el, nu mai rezistcrying, in fiecare seara ma suna si vb cu orele si plang dupa ce vb cu el, el stie ca il iubesc si ma iubeste si el a zis ca de aia ma si suna, dar eu oricum nu am ce face, iertare i-am cerut si sa imi dea o sansa nu mai vrea.Credeti ca e posibil peste un timp sa vina la mine sa imi ceara sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este posibil.Se vede ca si el sufera foarte mult. Tu ce crezi ca face dupa ce inchide telefonul? Acelasi lucru pe care il faci si tu. El a vrut ca relatia voastra sa fie una sincera si de lunga durata [de aceea era si posesiv], iar minciuna ta l-a dezamagit. Daca stii ca nu o sa mai minti daca iti va mai da o sansa, insista, si roaga-l sa te ierte; daca nu, mai bine cauti alt baiat care suporta mai bine minciuna, sau pur si simplu ramai singura.

pa, pa.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tipul astaoh go on
Te pomenesti ca vrea sa ramana singur toata viata ca te-a pierdut pe tine.Astea-s vorbe care nu trebuie luate in seama.Faptele.Hai sa evaluam faptele.Ai gresit, ti-ai cerut scuze ai zis ca nu se va mai repeta. Te-a iertat? Nu.Atunci?thinking
Ce te mai tine legata de el? E prima iubire, insa nu ultima. Oamenii care iubesc o singura data in viata sunt mai falsi ca o bacnota contrafacuta
Vezi sa nu sufere el.Mai degraba vrea sa te termine pe tine psihic decat sa sufere.Nu mai accepta jocul de-a amicii.Meriti mult mai mult.Meriti sa fii iubita.Toti meritam asta.Asa ca termina acest capitol din viata ta, fara regrete

| lol1232 a răspuns:

Da te poate ierta dar incerca de acum in colo sa spui numai adevarul cand este el nu conteaza cat va durea spune numai adevarul el o sa aprecieze ca te-ai schimbat si poate va veti impaca bafta sper ca te-am ajutat cu mica mea idee.

| Zenithf a răspuns:

Niste prosti si niste fuduli, cam asta sunt oamenii. Uita invatatura cea buna data de Dumnezeu si vor sa-si croiasca singuri drumul prin viata, fara intelepciunea Lui. Acuma, asta da greseala, ca ai vorbit cu niste fete. Pentru asta vrea sa dea piciorul la tot?
Scuza-ma, dar aveti amandoi nevoie sa puneti mana pe Biblie, sa mergeti mai des la adunare, sa invatati sa va respectati unul pe celalalt si mai ales pe Dumnezeu.
Domnul fie cu voi.
P. S. normal este sa fie si ascultare intre doi, dar de ce a vrut el sa nu vorbesti cu fetele alea? Poate stie el ceva, dar ar fi facut bine sa te lamureasca de ce sa nu faci asta. Este descrisa o situatie asemanatoare, cand o fata israelita avea prietene straine, si a ajuns sa fie batjocorita de baietii din satul in care erau acelea.
Nu desconsiderati invatatura, ca sa nu calcati si voi pe drumuri cu maracini.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Wow! ce situazie complicata! ori cum, DA! te iubeste mult, nu rezista sa nu te sune, faptul este ca e prea orgolios! crede-ma! daca nu te.ar iubii atunci de ce te.ar suna? ca prieteni? mmmhmm nu prea cred! este prea orgolios, ar vrea sa te ierte, dar orgoliu asta este peste ori ce masura!

asculta la mine, ca am dreptate, tu continua sa fi insistenta, sa. i ceri iertare, sa. i zici ca stii ca ai gresit, dar dupa un timp lasa. l, nu mai insista, si asa vezi ca asa asa.si de. a seama ca fara tine nu poate trai! nah pai, sincer ce. l mai bine este sa faci ce. ti zice inima, pentru. ca acolo gasesty raspunsu ce. l mai corect! bafta... si sper din tot sufletu sa va impacati! pa!

| Dyutza_9075 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti serios cu el, sa-i ceri sa te lase sa-i dovedesti ca iti pare rau ca ai gresit si ca mai meriti inca o sansa, pentru ca nu ai facut o greseala imensa , orice om greseste,cere-i o secunda sa se puna in locul tau si sa te inteleaga. Dak el te intelege inseamna ca tine la tine si chiar te iubeste, ptr ca intr-un cuplu conteaza mult intelegerea iar daca nu inseamna este confuz si incearca sa te pedepseasca ptr greseala pe care ai facut-o poate si de aceea iti spune ca te iubeste mult ca sa te amageasca si sa te faca sa suferi considerand prin asta o pedeapsa, nu crezi? Acorda-i timp si ai sa vezi ca totul se rezolva, incearca la telefon sa-l amagesti si tu schimband subiectul spunandu-i ca nu asta vorbesc doi amici, cum a spus el ca asa ati ramas doar amici,nu? fa-i jocul daca asta vrea si ai sa vezi ca va ceda, dar daca in cel mai rau caz el nu te iarta inseamna ca nu tine la tine si nu se merita sa suferi ptr ca am mai spus intelegerea conteaza cel mai mult intr-o relatie ... asta este parerea mea, succes.

| psyour a răspuns:

Faza cu nu pot s aam incredere in tine pare cam din telenovele.scz.si s-a suparat pe tine din cauza ca vorbeai cu fete? ma intreb cum ar fi facut daca vorbeai cu alti baieti. oricum daca te iubea asa mult nu cred ca se supara pe tine dintr-atata.asteapta si tu ca poate se razgandeste.baietii astiahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! - imi pare rau pentru tine. Acum recent ma aflam intr-o situatie asemanatoare, deoarece eu l-am mintit cu ceva. El s-a enervat foarte urat si a inceput sa "moama cum ai putut etc?" Dar eu l-am luat frumos peste picior si i-am zis "OK nene, hai calmeaza-te, dar tu ca." Si atunci el a recunoscut ca nici el nu este perfect, si-a cerut iertare si in acel timp mi-a zis ca ma iartabig grin
Am zis ca visez dar era realiate! Suntem prieteni ft buni acum! big grin
Eu cred ca ar trebui sa-i spui si tu ce te doare si ca nici el si nimeni nu este PERFECT!
Daca mai ai ceva confuzi astept un mesajhappy
Bafta si sper ca te-am ajutat!happy

PS-Sunt sigura ca poti sa-i primesti iertarea, o meriti pe deplin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti serios cu el, sa-i ceri sa te lase sa-i dovedesti ca iti pare rau ca ai gresit si ca mai meriti inca o sansa, pentru ca nu ai facut o greseala imensa, orice om greseste, cere-i o secunda sa se puna in locul tau si sa te inteleaga. Daca el te intelege inseamna ca tine la tine si chiar te iubeste, pentru ca intr-un cuplu conteaza mult intelegerea iar daca nu inseamna este confuz si incearca sa te pedepseasca pentru greseala pe care ai facut-o poate si de aceea iti spune ca te iubeste mult ca sa te amageasca si sa te faca sa suferi considerand prin asta o pedeapsa, nu crezi? Acorda-i timp si ai sa vezi ca totul se rezolva, incearca la telefon sa-l amagesti si tu schimband subiectul spunandu-i ca nu asta vorbesc doi amici, cum a spus el ca asa ati ramas doar amici, nu? fa-i jocul daca asta vrea si ai sa vezi ca va ceda, dar daca in cel mai rau caz el nu te iarta inseamna ca nu tine la tine si nu se merita sa suferi pentru ca am mai spus intelegerea conteaza cel mai mult intr-o relatie... asta este parerea mea, succes.

| lorre a răspuns:

Daca a zis ca nu te va uita nici dac se va insura cu alta e clar ca tine la tine nu stiu cred ca are un orgoliu cam mare dar va trece peste asta stai linistitiawinking cred ca face asa cu tine doar pentru ca vrea sa te faca sa-ti dai seama cat de mult lau ranit minciunile tale dar se va intoarce nu vrea sa iti acorde o sansa deoarece poate ca e prea devreme acordai timp si ii va trecetongue ai zis ca plangi dupa ce vorbesti cu el la tel ar trebui sa incetezi si sa te linistesti daca el ar fi chiar atat de suparat pe tine si n-ar vrea sa mai aiba nimic dea face cu tine asa cum sustine atunci fin sigura ca nu tear mai suna si ar disparea complet din viata ta insa dupa cum ai spus lui inca ii mai pasa si chiar foarte mult.acum ar trebui sa ii acorzi timp, si spatiu... incearca sai demonstrezi ca te poti schimba ca regreti ca l-ai mintit.si nu-ti fa griji se va razgandi, daca e atat de orgolios incat acum nu vrea sati acorde o sansa crede-ma ca nu va suporta sa te piarda de tot pentru el sa te vada in bratele altuia si sa stie ca a avut ocazia sa iti mai acorde o sansa ar fi cea mai crunta tortura deci mult succes acum ar trebui sai arati ca ti la el si ca nu ar trebui sa uitati totul doar din cauza unor minciuni mai ales pentru ca ati trait impreuna clipe minunate