| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am avut mai multe contacte sexuale neprotejate. Luna aceasta mi-a întârziat menstruatia 4 zile, după care mi-a venit, mi-a curs normal cantitativ, culoare roșie... deci banuiesc ca nu ar fi vorba de sângerare de implantare.
Totuși... in 2 dimineți am tot vomat... credeți totuși ca exista posibilitatea sa fiu insarcinata și sa îmi fac un test?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu poti sa fii gravida. Pentru linistea ta fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| Teo29 a răspuns:

Faceti-o doar protejat pe viitor, e mai sigur asa.

| 25girl a răspuns:

Dacă ti-a venit menstruația, nu este vorba de sarcină. Totuși ar fi bine sa consulți un medic, chiar pe cel de familie în cazul în care o să mai ai aceasta stare de rău sau vomitat. Pot fi probleme gastrice, sau alte cauze. Iar pentru lipsa grijilor pe viitor, ar fi bine să folosiți protecție, macar în perioada fertila. Sănătate