| Loveyourself a întrebat:

Dc mie atat de greu sa-i spun baiatului pe cacrel plac (si cu care si sunt impreuna) sentimentele mele?
de mie atat de greu sai sp un amarat de TE IUBESC?

13 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Pentru ca nu il iubesti. Doar il placi. este evident. daca nu poti sa zici te iubesc inseamna ca nu iubesti!

| DNSK a răspuns:

Poate inima zice ceva si creierul nu-i de acord! si at e un razboi crunt acolo! k i-ai spune si te iubesc dar daca...nu-l placi, daca pleaca maine,, daca..cine stie ce se intampla! vorbeste cu ambele parti si vezi unde e problema

evenso
| evenso a răspuns:

Poate o sa fie mai usor sa raspunzi la asta cand o sa-ti spuna el prima oara te iubesc.

| johnyboy a răspuns:

Invata si tu sa pui o cratima!
va ganditi in plmea la sex si baieti si sunteti analfabete.

| PlayWithMe a răspuns:

Daca mi-ar spune mie o fata "Te iubesc", eu as rade si as pleca acasa, pentru ca iubirea nu este o joaca de copii, iti trebuie ani sa iubesti si doar cateva ore sa te indragostesti de o persoana...

| ღDiissyღ a răspuns:

''un amarat de TE IUBESC'' nu este chiar asa de amarat. Un simplu te iubesc poate insemna sau poate ascunde multe lucruri. Daca tu chiar simti ca il iubesti, atunci nu ar trebui sa fie chiar asa de greu, daca sentimentele tale sunt sincere.

| RAY a răspuns:

Dovedesti tu prin fapte ca e mai frumos crede-ma

| blueheart a răspuns:

Hei! Sa nu mai spui niciodata de cele doua cuvinte-TE IUBESC-ca sunt"amarate".Ele reprezinta esenta iubirii, transpunerea iubirii in cuvinte.
Daca nu le poti spune acum inseamna ca nu asta simti acum.Le vei spune cand va veni momentul, crede-ma.
Si eu sunt la fel. Am spus TE IUBESC atunci cand am simtit cu adevarat acest lucru, atunci cand dupa ce am aratat ce simt dovedind-o prin fapte venise momentul cuvintelor.
Nu-ti mai face griji.Traieste-ti povestea de dragoste frumos si cuvintele vor veni de la sine.
Sa fii iubita! happy

| savvy12 a răspuns:

Probabil senstimentele sunt asa mari incat nu pot iesi pe gura...(glumesc).
Iti este frica de o situatie jenanta, si pentru ca nu sti cum ar reactiona.

| BlackDice a răspuns:

In primul rand fetit-o cuvintele TE IUBESC inseamna mai mult decat ce vrei tu! Nu le spui asa pur si simplu! Daca tu il iubesti pe respectivu ar trebui sa ii spui,dar s-ar putea sa-ti fie greu pentru ca nu stii ce reactie va avea el,adica nu stii daca te va lua la misto sau nu pentru ca se intampla! Fi si tu mai atenta la reactiile lui, la cat de atent e cu tine si-ti vei da seama! Poate esti mai timida, dar sincer cu sentimentele nu prea te joci pentru ca s-ar putea sa pierzi, daca nu acum, intr-o zi sigur! Ai grija! Succes!

| ღSecretღ a răspuns:

Iti este frica de cum ar reactiona el sau il iubesti prea mult si te intimideziwinking

| ChokoX3 a răspuns:

Poate pentru ca ti-e frica sa nu te inteleaga...

| dragut1992liviu a răspuns:

Poate ca esti o fire mai introvertita si simti din suflet ca il iubesti si nu le dai atata importanta cuvintelor.