| Andreea_8014 a întrebat:

Dc.nu mi-a venit c.m.luna asta nici luna trecutha? am 12 ani... dar nu am intretinut rel.sexuale...doar masturbare...cryingcrying...pot.fi insarcinatha?crying
pls Help Meeeeeee!

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Nu nu te speria pentru-ca nu esti insarcinata daca nu ai avut nici o relatie sexuala... ceau

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti la inceput si de aceea ai ciclu neregulat. Nu esti insarcinata daca te-ai masturbat singura. Daca a fost si un baiat implicat in "masturbarea asta" nu bag mana in foc...

| IonutM22 a răspuns (pentru Brigaela):

Numa u stii pentru ce ai pus ghilimelele

lolita
| lolita a răspuns:

Este normal ca la inceput sa ti vina o luna doua si duopa aceea sa nu ti mai vina un timp asta pana se regleaza metabolismul, insarcinata sigur nu esti, eu zic sa vorbesti cu cineva apropiat, mama, o matusa sau o sora mai mare

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata de la masturbare. E o dereglare hormonala... E normal sa se intample pana la o anumita varsta...

| Sara a răspuns:

Doar dereglari hormonale. o sa vina, stai linistita. la varsta ta si eu eram la fel, cateodata si 4 luni nu mi venea.

eileen
| eileen a răspuns:

Mie mi-a venit prima oara la 12 ani apoi pauza un an de zile. La 13 ani venea cand avea chef, la 2 luni..depinde. Poti ramane insarcinata doar daca intretii raporturi sexuale. CM este dereglat in primii 2 ani de la aparitie, stai linistita. Vorbeste cu mama ta.

| nicky a răspuns:

Nu draga, insarcinata ramai doar daca ai contact sexual neprotejat. Se mai intampla mai ales la inceput sa-ti intarzie.

| rebeka_3345 a răspuns:

Poi draga mea ca sa ramai insarcinata este nevoie de un spermatozoid si de un ovul... iar prin masturbare nu ai cum sa ramai insarcinata, pentru ca iti lipsesc spermatozoizii unui baiat, evident. iar la varsta ta este f normal sa ai dereglari, eu zic sa mergi la un ginekolog, si stai linistita ca nu iti umbla in kilotei, si el nu are de unde sa stie ca te masturbezi, asta daca te rusinezi! va fi ok! ia-ti o prietena cu tine si du-te! nu este necesar sa mergi cu mama. bafta!

| alin88 a răspuns:

Stau si ma crucesc cand vad ce lipsa totala de informatie exista in unii din tinerii de azi. Cum sa ramai insarcinata daca doar te-ai masturbat? Eu cred ca multe din intrebarile astea sunt puse "la misto". Altminteri, pare greu de crezut ca e real. La 12 ani ar trebui sa stie un minim de informatii. Daca iti vine ciclul de putin timp ar trebui sa stii ca dureaza ceva vreme pana cand se stabilizeaza si activitatea ovariana devine regulata.

| mioara_1431 a răspuns:

Nu, sunt dereglari hormonale

| danonino girl a răspuns:

La dracu papuso la 12 anisori ai tai nu stii prin ce mod ramane insarcinata o fata/femeie e grav rau pisi:-s:-ssadsad....Atai linistita nu esti insarcinatalaughing)(putzo nu te mai masturba mai asteapta pana cresti si apoi o sa ai un iubit si o sa faci toate nebuniile de pe lume cu ellaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti fi insarcinata.prin masturbare nu ramai insarcinata.stai linistita in privinta asta. dar totusi ar trebui sa ii spui mamei tale ca nu ti-a venit. e mai bine si apoi ...nu ai nimic de ascuns, nu ai de ce sa te feresti.mama ta te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deyutza draga mea nu esti insarcinata doar sunt dereglari. si eu am 13 ani si nu mi-a venit ciclul o luna dar nu te speria ii ceva norma;:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt exact in postura ta am 14 ani si ma masturbez dar vazand rasounsurile de mai jos imi dau seama ca nu sunt insarcinata ca sa ramai trebuie ca un spermatozoid sa fecundeze ovulul stai linijtita nici mie nu mi-a mai venit de o luna si miera frica de asta am intrat pe site asta sa aflu mult mai multe.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vibratorul capcana - ejaculeaza cu sperma de negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii.la unele persoane le vine mai tarziu.este si cazul meu.asa mi s-a intamplat si mie si ma intrebam daca sunt insarcinata dar pana la urma mi-a venit si inca destul de tarziu ca pe la 14 ani(am 18). nu poti ramane insarcinata de la masturbarelaughing

| yoni a răspuns:

Nu poti fi insarcinata... mie prima data mi-a venit in august 2008... mi-a venit 2 luni si pe urma 3 luni pauza...nu ai de ce sa fi ingrijorata

| chaw a răspuns:

Nu poti fi insarvinata! Numai daca ai avut relatii sexuale neprotejate. Menstruatia poate venii neregulat cativa ani ...pn sa se regleze