| Zopsy a întrebat:

Heyhappy Am o problema...Am 13 ani jumate si mi.a venit menstruatia de aproape 2 ani.in luna aprilie nu mi.a venit, in luna mai mi.a venit, in iunie nu mi.a venit si acum nu stiu daca o sa-mi vina sau nu...relatii sexuale nu am intretinut, logic, ce sa fac?happy Help plzzz:*")

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Stai linistita. Se pare ca ai menstruatia neregulata, atata tot. Trebuie sa mai astepti sa ti se regleze. Unele femei/fete nici dupa cativa ani nu au o menstruatie regeulata. Daca te face sa te simti mai bine, du-te la doctor.

Succes!

2 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Asteapta sa vina.

| Azµre a răspuns:

Cel mai bine este să vezi un medic, odată ce a început menstruația ar fi trebuit să te duci la medic. Așa că du-te numai sta nu ai ce pierde, ai numai de câștigat. Nu la toate femeile se aplică regula de la userul de mai sus. Fiecare organism este unic față de altele. Orice schimbare hormonală produsă fie de stres fie de alimentație poate avea influențe grave sau deloc asupra aparatului genital feminin