| anonim_4396 a întrebat:

De 1 an jumate aproape am o relatie cu prietenul meu, eu fac 20 de ani, prietenul meu face 18 si dupa ce va termina liceul, va pleca in strainatate la faculta (nici un comentariu despre varsta deoarece nu avem nici o problema cu asta).
El acum incearca sa faca sa fie totul bine, sa plece, dar nu stie daca va fi acceptat. Se gandeste ca sa merg si eu cu el, cand voi putea, adica sa am unde sa stau si poate cine stie, loc de munca si el nu prea ar mai vrea sa se intoarca in tara.
Mie mi-a intrat in cap ideea ca poate ne vom desparti atunci cand el va trebui sa plece, mai e si chestia ca nu stiu cum sa fac cu parintii mei, nu stiu daca ar fi de acord ca eu sa plec.
Am nevoie de un sfat, prieteni nu prea am, nu am cui sa ma descarc, pur si simplu tin in mine si simt ca explodez.
De vreo cateva nopti incoace, pur si simplu sunt foarte emotiva, ma mai apuca plansul,ma tot gandesc la el, am avut o discutie despre plecare si i-am zis ca imi doresc sa mearga unde vrea el, dar pur si simplu mie mi-e frica de despartire.
Am nevoie de un sfat, o parere, orice. Multumesc!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa mergi si tu cu el si sa iti gasesti undeva de munca

| neutrino a răspuns:

Atunci cand incepi o relatie trebuie sa fii constienta ca aceasta are si un sfarsit. Cauzele nici macar nu conteaza. Acesta-i jocul, aceasta-i viata.

| Cocei_Alexandru_1993 a răspuns:

Daca va iubiti dragostea nu inseamna numai apropiere cand iubeste pe cineva 100 de mii de km nu au cum sa te desparta sincer continuati nu e o problema cu varsta din potriva va felicit pentru ca ati depasit 1 an impreuna