| ancik_2425 a întrebat:

De 1 aprilie am hotarit cu prietena sai facem o farsa unui coleg de clasa. Iam scrisun mesaj anonim iar el a crezut ca e de la fosta lui cu care nu se intelege cind a aflat ca e de la mine s-a suparat foarte tare si nu vrea sa vorbeasca cu mine.Insa mie imi place de el si nici nu stiu cum sa-i spun.Problema e in aceea ca nu prea am incredere in baieti din cauza unei raletii nereusite. Sper sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Incearca sa te apropii de el.arata-i ca tu esti potrivita.ca il potiu intelege! Incearca sa devii cea mai buna prietena a lui,incearca sa devii respectata! Arata-i ca esti o persoana de incredere,apoi poti sa ii dai de inteles prin gesturi ca il placi happy Daca te place va fi usor. Lasa teama,esti ca mine, suferi pentru cineva. asa ca. incearca sa fii mai greu de castigat, incearca sa descoperi mai mult pe cineva sa fii sigura ca nu te face sa suferi si de abia apoi sa fie ceva mai mult.In momentul ala sunt sigur ca nu te-ar face sa suferi pentru nimic in lume!
Succes draga domnitzawinking

| ASIGURATORUL a răspuns:

Prin aceasta arsa ai reusit sa aflii alta latura din comportamentul colegului...deci ai mai aflat ceva in plus. Probabil ca nu are deloc simtul umorului si de fiecare data cand ii veti face o gluma sau o mica pacaleala se va supara iarasi. Poate cu timpul vei constata ca nu iti va mai place asa de mult de el.

| Bianca_5451 a răspuns:

Pai depinde de ce era in mesajhee hee si era 1 aprilie frate, nu inteleg de ce s-a suparat.

| miki_1602 a răspuns:

Eu mi-as cere scuze si ca nu are de ce sa se supere pentru ca a fost o gluma happy si eu am facut o gluma asemanatoare si nu s-a suparat happy
si ca iti place de el happy ar trebui sa ii spui, nu-i nimic rau in asta.
sper ca ti-am fost de ajutor :*
:*