| anonim_4396 a întrebat:

Imi pare bine sa va cunosc! Sa va spun povestea mea...totul a inceput cand eu eram clasa a 4a(acum sunt clasa a 8a), la clasa a 5a a venit un nou coleg care mi s-a parut ca era super dragut, pur si simplu m-am indragostit nebuneste de el.Cu timpul am aflat ca este vecinul meu, asa ca cu timpul m-am imprietenit cu el si am ajuns sa fim prieteni ft buni.In clasa a 8a i-am spus pe mess ca il iubesc iar el mi-a spus ca nu stiu ce sa faca:sa sara in sus de bucurie sau sa fie trist iar apoi mi-a dat igg. A fost o perioada in care nu a vb cu mine iar apoi ne-am impacat.Greseala pe care am mai facut-o a fost ca intr-o seara m-am dus la el si l-am sarutat iar el iar s-a suparat pe mine si mi-a dat iarasi igg. Acum ne-am impacat iarasi iar el a inceput sa spuna "Tbx" sau "Esti cea mai buna prietena a mea". Nu stiu ce sa fac il iubesc dar stiu ca daca mai fac o greseala se poate sa nu mai vorbeasca cu mine niciodata. ce sa fac ca sa il uit? Va rog mult sa ma ajutati, Dau fundita!:X

Răspuns Câştigător
| Carlitza a răspuns:

Cand o sa mai cresti ai sa iti amintesti de lucrurile astea si ai sa razi:p...si ca sa il uiti iti trebuie timp adica... l-ai intalnit si iti place de el pentru ca este dragut probabil dar asta nu inseamna ca il iubesti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai procedat corect ca i-ai marturisit simpatia pentru el, n-avea niciun rost sa te ascunzi.
De ce sa iti fie teama de el? Presupune ca sunteti impreuna. nu cred ca ai vrea sa porti grija intalnirii viitoare in loc sa fie o bucurie, sa va distrati. Nu poti uita o persoana, imaginea ei iti va ramane intiparita in creier(mare pacat ca nu are si capul un procesor, doar dadeai "delete"). Reorienteaza-te. din cate ai spus, el isi bate joc de tine sau e un pampalau care nu stie sa se exprime. Ia atitudine sau rabda-i toate mofturile, e doar decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sincer nu iti zic sa mai cresti sau altceva dar tot ce pot spune e ca imi pare rau pentru tine

poate in cele din urma el isi da seama ca te face sa suferi

dar eu am o nelamurire... dum adica sa fie trist ca il placi? de ce?

spune-i sa-ti raspunda la intrebare si imi va fi mai usor sa-ti dau un sfat

din tot ce ai scris nu pot decat sa cred ca si el te place numai ca ii e frica sa nu strice prietenia dintre voi.