| sckymosul11 a întrebat:

De 1 Martie este in regula sa ii ofer unei doamne flori si un martisor, iar fetei dansei o ciocolata si un martisor? Ce flori se ofera de 1 Martie? Aveti alte idei? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De 1 Martie se ofera: martisor, iar ca flori: ghiocei si lalele.
De 8 martie se ofera ciocolata si alte cadouri

| mihai69 a răspuns:

De 1 martie se oferă flori de primăvară: ghiocei, viorele, zambile, narcise, lalele.

| Donsavas a răspuns:

Ghiocei! Da, e in regula! O primavara frumoasa iti doresc si tie, ca inima ta! happy

| kandaraki a răspuns:

Ghiocei sau lalelel

| AndyByBoy a răspuns:

Lalele si ghiocei