| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

De 2 luni tot ma chinui sa aflu daca sunt sau nu insarcinata.Am facut 6 teste de sarcina.In fiecare saptamana cate unul si au iesit negative.Menstruatia mi-a venit o data. Dar am gresuti, ameteli si imi simt burta tare.Am sanse sa fiu insarcinata? Cum simti burta tare la sarcina? in jurul buricului? Multumesc de acum celor care o sa imi raspunda.Si daca nu sunt ce sfaturi dati ca sa raman?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar oricum, ar trebui sa te vada si un ginecolog. Burta nu se intareste in timpul sarcinii, dar din saptamana 8-10 incepi sa simti uterul deasupra pubelui (osul care delimiteaza jos abdomenul, il poti palpa in parul pubian).

| marsy a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata sfaturi. dragoste neprotejata! daca nu devii insarcinata e cazul consultului medical!

| CarmenR a răspuns:

Poti sa citesti articolul urmator http://www.qbebe.ro/......sarcinata. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic pentru un test de sarcina bazat pe sange. Acesta e mult mai sigur decat testul bazat pe urina. Mult succes si sanatate!

| RobertClaudiu a răspuns:

Nu esti insarcinta un test de sarcina poate sa greseasca o dat a nu e mail multe ori si chestia cu ameteala si greata asta ii o chestie involuntara organismu te face sa crezi ca esti insarcinata pentru ca numa la asta te gandesti