| Miriam1609 a întrebat:

In urmă cu aproximativ 4 lui de zile am făcut un test de sarcina si a ieșit pozitiv. Menționez ca testul l.am făcut inainte de data când trebuia sa-mi vina menstruația de atunci si pana acum nu mi-a mai venit deloc. Întrebarea mea este câte luni de sarcina as putea avea burta, mi s-a umflat de o săptămana încoace, grețuri am avut si amețeli am avut când am aflat ca sunt. Va întreb pentru ca in urma 2 saptamâni am făcut 2 teste de sarcina pentru a vedea câte saptamâni de sarcina am si mi-a ieșit 3+ asta însemnând ( 3-4 săpt). Nu înțeleg de ce mie nu mi-a mai venit menstruația de 4 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mikki647 a răspuns (pentru raluk27):

De ce la durata ciclului menstrual are de la 20 la 45 de zile? o.O

| raluk27 a răspuns (pentru mikki647):

Pentru că astea sunt limitele normale dintre două menstruatii.

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

De ce nu ai fost la un medic pana acum? O sarcina nu e ceva de neglijat indiferent de varsta pe care o ai.Nu cunosc teste de sarcina din farmacie care sa iti spuna varsta gestationala adica a sarcinii, dar o analiza a sangelui e cea mai precisa. Poti cere la orice laborator sa iti faca un beta HCG dupa ce iti ia un picut de sange iar rezultate iti vor spune daca esti insarcinata si mai exact ce varsta ar avea fatul in caz de este pozitiv.Sanatate.