| DoarEU_1902 a întrebat:

De aproximativ 3-4 luni vorbesc pe mess cu un baiat. Suntem din acelasi oras. Pot spune ca suntem prieteni buni, vorbim orice unul cu altul (mi-a si spus ca poate vorbi orice cu mine), chiar daca nu ne-am vazut niciodata. Acum o luna am vrut sa ne vedem, ne placeam (eu inca il plac) insa am lasat-o balta. De atunci s-a suparat...intr-un timp nici nu ma mai bagat in seama. De cateva zile am inceput iar sa vorbim. Mi-a spus ca ar vrea sa ne vedem. Nu mai stiu cum a venit vorba, dar la un moment dat a zis ca nu vrea sa imi spuna ce mai simte pentru mine, pentru ca nu vrea sa ma raneasca pe mine si sa se raneasca si pe el. L-a deranjat cand am spus ca eu chiar nu cred ca ii pasa si s-a suparat sad. Sunt confuza. Nu stiu ce sa mai cred.
Astept sfaturithinking Fara mistouri happy.
Funda.

3 răspunsuri:
| Intelligence a răspuns:

Cel mai bine e sa va intalniti sa discutati fata in fata. 4 luni nu e nu stiu e avand in vedere ca in majoritatea cazurilor ati vbit doar pe mess. Si mai bine o lasati balta de la inceput [ decii il rogi sa iti spuna ce simte pentru tine.ca doare ca nu,sa iti spuna adevarul`, sa stii ce sa faci p mai departe] decat sa continuati asa, pentru ca p viitor va fi si mai dureros.mai bine accepta adevarul de la inceput`! nu e unicu, iar daca e sa fie ceva intre voi, cu sigurantsa VA FI!

| batmenika a răspuns:

E dstul de ciudata relatia dintre voi avand in vedere ca nu va cunoasteti.Cel mai bine e sa va intalniti, sa mai iesiti si sa vezi daca in realitate e la fel ca pe mess/facebook.Sa vezi daca chiar il mai placi!

| rose17 a răspuns:

Păi dacă sunteţi din acelaş oraş, de ce nu vă întâlniţi, să discutaţi faţă în faţă!?! N-ai nimic de pierdut...