| DiannaDi a întrebat:

De aproximativ o saptamana si ceva, vorbesc cu un tip. Am iesit cu el de doua ori si mai urmeaza sa iesim. Problema e ca nu prea imi scrie, nu ma intreaba ce fac sau alte lucruri. Vorbim putin pe net. Dar isi manifesta dorinta de a mai iesi. Mi se pare aiurea lucrul asta. Relatie mi-a zis ca nu are si nici nu butonează telefonul cand e cu mine. Cand ies cu el, pare sa se simta bine cu mine. Dar as vrea sa imi scrie mesaje, mai ales ca acum toata lumea foloseste rețele de socializare. Ar trebui sa ii zic asta cand ne vedem? Sau e prea repede? Nu vreau sa par disperata in fata lui dar nu ma simt bine daca nu ma cauta.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate este genul de om care prefera sa va vedeti ca sa discutati impreuna, nu sa scrie porcarioare toata ziua, care nu fac sens, iar cand va vedeti sa nu mai aveti ce discuta.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baiat inteligent, nu e catelus disperat, sclav vaginal

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi se pare aiurea lucrul asta. De ce?
mai ales ca acum toata lumea foloseste rețele de socializare.
Uite că nu toată.
Ar trebui sa ii zic asta cand ne vedem? Nu.
dar nu ma simt bine daca nu ma cauta. De ce? Cum simți că nu te simți bine?

| DiannaDi explică (pentru sadrian46):

Simt ca nu imi acorda atentie prin faptul ca nu imi scrie. Si nu vreau sa investesc timp si poate chiar sentimente fata de o persoana pentru care poate nu reprezint un interes

| sadrian46 a răspuns (pentru DiannaDi):

Te rog, cum simți? Văz, auz, pipăit, gust, miros, acestea sunt simțurile.
Dacă anterior a spus că are grijă de tine, că aveți proiecte comune, și prin faptul că nu îți scrie, anulează atenția pe care ți-o acordă prin alte căi?

| DiannaDi explică (pentru sadrian46):

Nu am ajuns la discutii sau planuri comune. Suntem în faza de cunoastere. De aceea nu as vrea sa pierd timpul ieșind cu el daca nu binevoiește sa ma caute si in zilele in care nu ne intalnim

| sadrian46 a răspuns (pentru DiannaDi):

Dacă vrei să ajungi să îl cunoști, atunci cum vei reuși aceasta fără să vă întâlniți?
Astfel poți să îi comunici direct, că ai nevoie de comunicare online cu el. Să vezi ce o să îți răspundă. Prin acest răspuns o să îl cunoști mai bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai incercat sa initiezi tu conversatii in online?

| Hammurabi a răspuns:

Pe bune?
Nu te supăra pe mine, dar eu dacă aș fi în locul lui și aș vedea ce ai scris aici, aș dispărea instantaneu și nu mai m-ai vedea niciodată.
Omul e un om normal care trăiește în viața reală nu în rahaturile de socializare pentru ratați și disperați (nu toată lumea e cum spui tu).
Vrea să se întâlnească cu tine, să te privească, să te admire, să te țină de mână, să... orice, nici nu mai contează. Nu să saliveze butonând ca idiotul pe o tastatură de tel. sau PC.
Mă mir că ai 30 de ani. La vârsta asta ar trebui să înțelegi care e diferența dintre viața reală și virtual.

| Crackman a răspuns:

Poate lui nu ii place sa stea online

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferi prea mult de neatenție și scenarita dragahee hee

| maresaluV12 a răspuns:

Nu coincideti, in concluzie, relatia n-o sa mearga.