| Faranume97 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o curiozitate, acum o luna am cunoscut un baiat pe Instagram, el are 28 eu am 25, eu sunt soferita de camion in Belgia, el lucreaza in Romania.Nu a plecat niciodata din tara.Am stat de vorba cu el si dupa o saptamana mi-a zis ca vrea sa vina la mine, ca-i place mult de mine si ca vrea sa ma cunoasca, sa ma vada si-n realitate, (noi ne vedem pe camera zi de zi) vorbim toata ziua pe Instagram si diminetile imi scrie mesaje frumoase si ma face sa ma simt bine, dar nu stiu de ce cateodata cred ca el vrea sa ma foloseasca, e pur si simplu gandirea mea, baiatul asta si-a cumparat bilet sa ma vada doar dupa o saptamana de cand am inceput sa vorbim, a zis ca vrea sa ramana cu mine, repet, mereu vorbesc cu el, dar am mereu in cap lucrul asta, ca poate ma foloseste pentru ca sunt soferita de camion si cum el nu a plecat niciodata din Romania, acum are ocazia s-o faca. Dau funda!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca a gasit prilej sa se plimbe cu ocazia cunostintei cu tine, nu inseamna ca te foloseste.
Lasa-l sa-si plateasca bilet, cazare, masa... Si vezi cat de simpatic e.
Daca e un tip necalificat/fara sanse prea mari de castig, ar putea sa te traga in jos dpdv financiar si profesional. Dar daca e capabil sa lucreze aproape de tine, sau chiar sa lucrati amandoi pe camion, nu prea ar avea de ce sa se foloseasca de tine.
Fii precauta, dar nu il lasa sa simta suspiciunile tale.

| wildthing a răspuns:

Daca are un job in Romania si si-a cumparat bilet, inseamna ca nu e chiar nevoias, deci de ce l-ar impresiona pe el faptul ca esti tu soferita de camion in Belgia? Cum sa te foloseasca? Crezi tu ca noi in Romania suntem lesinati sa plecam afara? Crezi tu ca eu din Romania, ma uit la Belgia si zic "wow, e raiul pe pamant, vreau si eu sa traiesc acolo!"? Sigur ca e doar cazul meu si nu se poate generaliza, dar eu nu am absolut nici o "fantezie" de a ma muta (de a lucra) in occident.winking

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

:)) Adevărul este că băieții doar la asta visează, la șoferițe de camion.
https://www.tpu.ro/......dau-funda/

în 4 Iulie | Faranume97 a întrebat:
Buna, azi am avut o intalnire cu un baiat, la intalnire a vorbit cu mine dar de cateva ori mai statea pe telefon, nu pot sa-mi dau seama daca i-a placut de mine sau nu, ca a avut si el emotii, iar la plecare cand ne-am intors acasa ne-am pupat pe obraz, eu i-am pus mana pe la spate cand l-am pupat, el nu, si a zis ca are putina treaba si ca o sa ne mai vedem, repet, nu pot sa-mi dau seama daca i-a placut sau nu de mine, voi ce parere aveti? Eu am 25 el are 30 de ani, amandoi suntem zodia pesti(poate asta ajuta la ceva) dau funda!
=)) :)) =))

| Jus7t a răspuns:

Nu iti putem zice noi daca intuitia ta e corecta sau gresita.