| ingerassecret a întrebat:

De cand mi-am facut un nou prieten,fostul meu prieten se tot baga in seama cu mine pe mess prin diverse motive,uneori imi mai comenteaza la poze, daca postez ceva comenteaza si el imediat.Cand mai ma vede pe afara ma opreste sa vorbim ceea ce nu prea facea el,cand ma vede ca vorbesc la telefon isi face de lucru pe geam si se uita la mine.
Zilele astea cand m-am intalnit cu el mi-a spus ca ii place de o fata si ca are sentimente pentru ea...
Oare de ce face aceste gesturi,lucruri, daca tot spune ca ii place de alta fata?
Voi ce parere aveti?happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știe ce a pierdut, poate vrea să-ți strice noua relație, etc.
Pa, pa.

| Georgiana05 a răspuns:

Te minte. îi este ciudă că tu eşti cu altcineva, şi vrea să te facă şi el pe tine gelos, aşa cum este şi el.
Am trecut prin asta!
Ignoră-l, e cel mai bun lucru pe care poţi să-l faci!

| doc69 a răspuns:

Din moment ce ai spus fostul..de ce il mai ai la comunicare? sterge-l din mess blocheaza-l vezi ti de viata ta doar nu traiesti in trecut.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Ori vrea sa se intoarca la tine si sa va impacati, ori face asa doar ca sa te desparti tu de prietenul tau

| ingerassecret explică:

Nu as putea spune ca l-am uitat, insa sentimentele numai sunt atat de puternice ca si la inceput, cert este ca numai ma gandesc asa de mult la el cum ma gandeam si inainte.A fost si primul meu prieten, am stat impreuna 1 an jumatehappy

Răspuns utilizator avertizat
| ingerassecret explică (pentru MyWay):

Pai clar ca il aleg pe baiatu asta cu care sunt acum.Fostul prieten si-a batut prea mult joc de sentimentele mele si nu ii mai pot acorda nici o sansa.
De aceea am pus si intrebarea asta sa vad ce spun si altii, daca chiar ii pare rau ca ma pierdut s-au imi simte lipsa.
Oricum iti multumesc pentru raspuns :*

Răspuns utilizator avertizat
| ingerassecret explică (pentru MyWay):

Mersi :*