| poesia a întrebat:

De cand ne-am despartit ma doare foarte foarte tare.Am senzatia ca ceva s-a rupt in sufletul meu, imi vine sa plang tot timpul, nu mai am puterea sa zambesc, nu mai am chef de nimic. Ce sa fac? Nu ma pot obisnui cu ideea ca s-a terminat.

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

In primul rand gandeste-te cine esti tu, gandeste orice din propria perspectiva, nu din perspectiva VOASTRA. Pentru ca asta-i frumusetea iubirii: unitatea. Insa nu mai exista asta, si trebuie sa te obisnuiesti, sa te readaptezi si daca e nevoie, reprofilezi. Nu brusca, doar fii constienta de asta.
Ce simti tu acum e absolut normal, sunt sentimente precum frica si abandonul care au luat nastere corect si inevitabil, si fara de care nu am putea reprezenta valoarea efemera a cuiva sau ceva.
E foarte important sa crezi in tine si sa ai incredere in propriile forte.

Daca stateai in acelasi oras cu mine, te scoteam la un pahar de vorba si-un colt de paine ca sa-ti mai iesi din starehappy

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand am fost in situatia ta, m-am refugiat in munca. Mi-am impus un program draconic, cu trezire la 6 dimineata si culcare la 11 seara, fara perioade de odihna in timpul zilei, cu multa munca fizica istovitoarea, asa incat sa nu mai am timp si putere sa ma gandesc la suferinta mea. Nu am luat nici macar o zi de pauza timp de 6 luni, iar dupa 6 luni am descoperit ca ma vindecasem suficient incat sa-mi continui viata. Au mai trecut peste 2 ani pana am putut sa iubesc din nou, dar am reusit si asta.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Draga mea stiu cum e sa iubesti pe cineva iar celalalt sa-si bata joc...simti ca nimic nu mai are importanta pentru tine. dar din experienta mea iti pot da un sfat pe care il dau tuturor fetelor: baietii sunt ca trenurile, unul vine, altul pleaca...nu mai fii suparata. daca te-a parasit sunt sigura ca el are de pierdut, nu tu. considera ca poate a fost mai bine sa va despartiti.stiu ca e greu dar timpul te ajuta sa uiti.
fa-ti alt prieten, ocupa-ti mintea cu altceva ca sa nu te mai gandesti la el, cu alte activitati. te pup si ai grija de tine kiss

| Mada a răspuns:

Pai... din astea sa inteleg ca el s`a obisnuit cu ideea ca totul s`a terminat. Incearca sa vezi partea buna a lucurilor! happy Daca continuati... poate o sa te atasezi si mai tare de el, iar cand va veni timpu despartirii iti va fi si maaai greu sad.
Incearca sa te iei cu alte lucruri... uita`l. Fa`ti alt prieten. Iesi cu prietenele... fa alte lucruri, lucruri ce te fac sa-l uitiwinking.
Sau pur si simplu gandeste`te la defectele lui. Asa o sa-ti dai seama ca e mai bine asa :*.

Ai grija de tine. Pup :*

| mikilaina a răspuns:

Te salut,
Din cate inteleg, tu te afli intr-un stadiu destul de avansat de tristete, poate chiar depresie. In acest moment, numai un caracter de fie pe poate ajuta sa iesi la suprafata sau indrumarea unui psihoterapeut. Totusi, pentru a nu intampina si alte momente dificile si pentru a trece la acea etapa a vietii si sa te bucuri de viata iti recomand consiliere. Vezi ca exista topexperti.ro - un site care ofera consiliere psihologica prin chat. De asemenea, iti recomand si un articol dragust, care cred eu ca iti poate readuce zambetul ppe buze. http://www. topexperti.ro/experti/Delia-Ciobancan_396/articole/M-am-despartit-si-sufar_446

Iti doresc multa sanatate si iubire si liniste sufleteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti tu cea din poza te consolez eulaughing)