| Mariacatu a întrebat:

De cand sunt impreuna cu iubitul meu o facem neprotejat pentru ca el poate sa se controleze foarte bine...intrebarea mea este cat de mare e riscul ca eu sa raman insarcinata chiar daca nu isi da drumul in mine? mersi pentru ajutor. dau fundita:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca prietenul tau se controleaza foarte foarte bine si este 100% sigur ca nu ejaculeaza, riscul este cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti tu, deci destul de marisor. Metoda folosita de voi este strict rezervata cuplurilor casatorite, stabile, in viata carora un copil nu ar fi o problema. In general, cuplurile fertile care folosesc aceasta metoda (fara asociere cu metoda calendarului), obtin cam o sarcina la 14-16 luni.

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Sunt sanse mari sa ramai insarcinata si nu cred ca vrei sa ai un bebe de acum facand economie de 10 lei sau 15 cat e un Durex

| DNSK a răspuns:

Da! lichidul seminal contine si spermatozoizi! nu atatia cati sunt in sperma.dar sunt! ai grija numa.

| Metaloco a răspuns:

Cel mai bine este sa intrebi un ginecolog

| Smyth a răspuns:

Tu nu ai niciun risc. Trebuie doar sa ai incredere in el. Am rasp promt la intrebare. Bafta