| ramonatm17 a întrebat:

De cateva zile am inceput o relatie cu un baiat. Este minunat totul pana acum. Eu am 19 ani el 22 si ne intelegem bine, doar ca eu nu prea pot sa cred tot ceea ce imi zice.

El a plecat de la 17 ani de acasa si se descurca singur cum poate, imi tot spune ca i-ar placea daca ar merge relatia sa ne mutam impreuna si chestii de genu. El e mai mereu ocupat dar am observat ca face tot posibilul sa isi petreaca mai mult timp cu mine. Ceea ce imi ridica mie mari semne de intrebare sunt urmatoarele lucruri:
1. Nu ii place sa iasa prea mult prin oras cu mine ceea ce ma face sa cred ca are ceva de ascuns.
2. Tot timpul cand suntem impreuna isi inchide telefonul.
3. Nu imi da prea multe explicatii despre ceea ce face, uneori lasand loc de interpretari.

Nu stiu ce sa fac... voi ce credeti? astept pareri

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Continuă relaţia.
Pe măsură ce trece timpul şi veţi prinde încredere şi (mai ales) va prinde încredere în tine, îţi va spune.
Şi eu îmi dădeam telefonul pe silenţios deseori când ieşeam cu prietena; aşa, şi?
Explicaţii despre ceea ce fac? În primele 5 luni de relaţie nici nu visa să-i dau.
Pe măsură ce-am prins încredere în ea, i-am povestit mai multe despre mine dar în urma unei încrederi câştigate în TIMP.
Ce să faci? Ai răbdare şi continuă relaţia.
Câtă vreme nu-ţi face rău, nu văd de ce atâta stress.
Salut!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Se pare că până la urmă eu am avut dreptate.
E clar că n-are pe nimeni. E clar că are un trecut pe care nu are încredere deocamdată suficientă încât să ţi-l dezvăluie. E clar că nu ai de ce să te stresezi.
Încrederea se câştigă în timp. Peste câteva luni, revino cu subiectul şi întreabă-l. La urma urmei, câtă vreme nu te afectează în mod direct, nu văd de ce-ţi faci atâtea probleme.
Succes în relaţie!

| msonegirl a răspuns:

Iti zic din experienta ca are pe alta. Tu daca ai mai avea relatie paralela, nu asa ai face?

Intreaba-l ce se intampla cu el, de ce-si inchide tel, de ce nu iesiti in oras si daca nu-ti da niste raspunsuri demne de crezut, lasa-l, ca nu se merita sa-ti pierzi timpul cu astfel de oameni.

Vorbesc din experienta. Bafta!

| aangelia a răspuns:

Isi inchide telefonul?thinking suspect.

cand ramai singura tu si cu telefonul luilaughing... cauta la apelurile efectuate nepreluate...hee hee

| Eddy_7914 a răspuns:

Omg, daca mananca unu ****, mancati toti. Ultimile 5-6 raspunsuri se aseamana. pff.
OKi, sa inteleg, ca nu ii place sa iese prea mult in oras, nu trebuie neaparat sa aiba ceva de ascuns. Pur si simplu, baiatului nu ii plac iesirile in oras, vrea ceva mai intim, ce e gresit in asta?!
2? Tu in loc sa te bucuri, iti pui semne de intrebare? Come on, baiatu nu vrea sa fie deranjat cat timp e cu tine. Sta cu tine 2 ore pai sa le stea cu tine, nu vorbind la telefon.
3? Poate asta e temperamentul lui, cum ai zis si tu, 17 ani singur, e o varsta grea. Normal, ca este mai inchis la suflet, nu vorbeste prea mult despre ceea ce face. Acum, tu faci ce vrei. Crezi ce vrei, dar nu asculta sfaturile astora care nu stiu ce sa faca decat sa copieze raspunsu unu' de la altullaughing, eu ii numesc papagali. Succes. happy

| ramonatm17 explică:

Am avut o discutie cu el pe tema asta si din ce mi-a spus el am ajuns la urmatoarele concluzii...stau so ma intreb cum ar putea avea pe alta in conditiile in care tot timpu cand nu suntem impreuna vorbim la tel si prin mesaje spre exemplu azi am vb de vreo 24 d ori la tel si vreo 200 de mesaje, ma gandesc ca daca ar avea pe alta ar trebui sa se ascunda si de aia sa nu vada ea mesajele sau apelurile

mi-a spus ca nu ii place sa iese in oras pentru ca are niste probleme si nu vrea sa patesc eu ceva, ca incearca sa isi pastreze relatia departe de ochii lumii pentru a nu se baga nimeni intre noi si isi inchide telefonul pentru a nu fi deranjat

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Pai daca isi inchide telefonul inseamna ca mai are pe cineva! Si daca mai are pe cineva inseamna ca merge mai mult cu aceea persoana, daca spui ca nu prea merge in oras cu tine! Si daca nu-ti da explicatii inseamna ca are pe cineva!
Deci sigur are o prietena! Uite, ca sa afli ce se intampla, incearca sa faci ce iti spun eu! Cand pleaca in oras (fara tine) te duci dupa el fara se te vada, si il urmaresti! Asa o sa afli ce se petrece! Funda? Te rog frumos draga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal daca nti inspira incredere sa nu-ti para rau mai tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat. intreba-l de ce isi inchide telefonul. ascunde ceva? nu avem noi de unde sa stim dar ceva se intampla. spune-i ' iubitule azi nu vreau sa iti mai inchizi telefonul' si vezi ce reactie are. daca zice ca nu vrea sa va deranjeze nimeni, spune-i ' lasa iubi ca nu ne deranjeaza nimeni, nu ma supar' si dupa daca tot insista sa il inchida, ii spui ce te pune pe ganduri. fii sigura pe tine si convingatoare. iubitul meu nu isi inchide tel, iese cu mine in lume si mereu imi zice ce face, chiar daca nu il intreb.

| Stranger79 a răspuns:

Pai in primul rand nu te grabi in a lua decizii importante. Lasa-ti timp sa il cunosti mai bine si incearca sa vorbesti cu el despre ceea ce te framanta. Si mie mi se pare suspect ca isi tine tel inchis cand este cu tine si faptul ca nu iese cu tine in oras. Oricum nu te grabi si aloca-ti timp sa-l cunosti inaintea de a face fapte marihappy Varsta la care esti tu este cea mai periculoasa varsta pentru o fata. Ai grija de tine happy

| elly10 a răspuns:

Eu cred ca are pe altcineva deoarece asa cum ai spus tu isi inchide telul cand e cu tine, nu iese cu tine prin oras... parerea mea e ca trebuie sa discuti foarte serios cu el, si sa te hotarasti bine ce faci.

| interceptor a răspuns:

E posibil sa mai aibe o relatie, parerea mea este sa iti asculti inima si incearca sa il abordezi usor... daca il iei usor iti spune