| ramonatm17 a întrebat:

De cateva zile am inceput o relatie cu un baiat. Este minunat totul pana acum. Eu am 19 ani el 22 si ne intelegem bine, doar ca eu nu prea pot sa cred tot ceea ce imi zice.

El a plecat de la 17 ani de acasa si se descurca singur cum poate, imi tot spune ca i-ar placea daca ar merge relatia sa ne mutam impreuna si chestii de genu. El e mai mereu ocupat dar am observat ca face tot posibilul sa isi petreaca mai mult timp cu mine. Ceea ce imi ridica mie mari semne de intrebare sunt urmatoarele lucruri:

1. Nu ii place sa iasa prea mult prin oras cu mine ceea ce ma face sa cred ca are ceva de ascuns.

2. Tot timpul cand suntem impreuna isi inchide telefonul.

3. Nu imi da prea multe explicatii despre ceea ce face, uneori lasand loc de interpretari.

Am avut o discutie cu el pe tema asta si din ce mi-a spus el am ajuns la urmatoarele concluzii...stau so ma intreb cum ar putea avea pe alta in conditiile in care tot timpu cand nu suntem impreuna vorbim la tel si prin mesaje spre exemplu azi am vb de vreo 24 d ori la tel si vreo 200 de mesaje, ma gandesc ca daca ar avea pe alta ar trebui sa se ascunda si de aia sa nu vada ea mesajele sau apelurile

mi-a spus ca nu ii place sa iese in oras pentru ca are niste probleme si nu vrea sa patesc eu ceva, ca incearca sa isi pastreze relatia departe de ochii lumii pentru a nu se baga nimeni intre noi si isi inchide telefonul pentru a nu fi deranjat

Nu stiu ce sa fac... voi ce credeti? astept pareri

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu ma gandesc la urmatoarele:
1. Nu-i place sa iasa in general in oras, pentru ca a ajuns sa cunoasca mai bine valoarea banului si sa-l pretuiasca. De ce vrei sa aruncati banii pe frivolitati cand i-ati putea strange pentru casa?
2. Este foarte bine ca face acest lucru, semn ca isi dedica integral timpul cat sunteti impreuna relatiei voastre.
3. Barbatii asa sunt in general. Cand intrebi o femeie cum a fost la lucru incepe sa-ti povesteasca totul, cu lux de amanunte, ce a povestit cu colega, barfele de la ordinea zilei, etc. Un barbat zice ca a fost bine, sau eventual ca a fost greu, ca a fost un proiect foarte dificil sau altceva. Nu intra in detalii.
Oricum ar fi eu va zic doar, sa nu-L lasati pe Dumnezeu cu totul in afara vietii si a relatiei voastre.
Domnul fie cu voi.

| Ririru a răspuns:

Poate are niste afaceri mai necurate si ii e frica pentru tine.
De inselat daca vorbiti mereu...nu prea vad.

| BruneTTe a răspuns:

Nu te inseala, cum ai spus si tu, nu ar avea cand sa se mai fereasca si de cealalta. Dar in rest oricum se poarta ciudat. cere-i sa-ti vorbeasca fara ocolisuri de viata lui, de problemele lui si garanteaza-i ca orice ar fi vei ramane alaturi de el.

| covexrobu a răspuns:

Nu vreau sa iti bag bete in roata. Dar nu vad de ce sa se ascunda de altcineva sa nu ii vada de exemplu mesajele. El poate sa aiba mai multe telefoane si sa le tine pe silentios. Asta daca chiar vrea sa se ascunda de o alta persoana.
Dar daca te simti bine cu el si nu sunt certuri nu vad de ce esti tu atat de suspicioasa.

| master_3159 a răspuns:

Salut.Este posibil ca el sa zica chiar adevarul.Dar daca a plecat de la 17 ani de acasa iti dai seama ca este posibil sa aibe si el ceva probleme in serviciul/afacerile lui si nu vrea sa iti faci griji pentru el,poate este genul de persoana care nu doreste sa fie de ochii lumi nu doreste sa stie toti el te vrea doar pentru el .Si eu cred ca nu este posibil sa aibe pe alta daca ar avea pe alta cum ai zis si tu ar fi trebuit sa ii ascunda ,dar nu cred ca are pe alta este posibil ca el sa te iubesca foarte mult dar daca nu stii exact ce probleme are el in toate astea nu cred ca ar trebui sa crezi ca nu te vrea sau are pe alta.Si cu telefonul eu zic ca e normal are si el 2-3 ore libere pe zi si atunci sa fie sunat de prieteni/colegi/parteneri prefera sa se dedice complet tie nu vrea sa intervina nimic intre dragostea dintre voi doi.Nu garantez ca tia fost de ajutor ce am zis eu dar incearca sa ai incredere in el.Ai grija de el si de tine .

| Cursed SeaL a răspuns:

Poate te inseala sau poate ma insel eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. poate are dosar penal...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Este posibil ca el sa zica chiar adevarul. Dar daca a plecat de la 17 ani de acasa iti dai seama ca este posibil sa aiba si el ceva probleme in serviciul/afacerile lui si nu vrea sa iti faci griji pentru el, poate este genul de persoana care nu doreste sa fie de ochii lumi nu doreste sa stie toti el te vrea doar pentru el. Si eu cred ca nu este posibil sa aiba pe alta daca ar avea pe alta cum ai zis si tu ar fi trebuit sa ii ascunda, dar nu cred ca are pe alta este posibil ca el sa te iubesca foarte mult dar daca nu stii exact ce probleme are el in toate astea nu cred ca ar trebui sa crezi ca nu te vrea sau are pe alta.Si cu telefonul eu zic ca e normal are si el 2-3 ore libere pe zi si atunci sa fie sunat de prieteni/colegi/parteneri prefera sa se dedice complet tie nu vrea sa intervina nimic intre dragostea dintre voi doi.Nu garantez ca ti-a fost de ajutor ce am zis eu dar incearca sa ai incredere in el.Ai grija de el si de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la el acasa. Vezi ce are prin casa, uite-te la telefonul lui, ce mesaje are, apeluri. Spune-i sa nu isi mai inchida telefonul