| MazareanuSephora a întrebat:

De câteva zile m-am despărțit de iubitul meu, am avut aproape 4ani împreună. Și a început sa îmi placa de un prieten de familie, el fiind țigan, eu nu. Eu mi-am început viata sexuală...el ma iubește de când eram mică... și când eram împreună cu fostul meu iubit ieșeam împreună, toți 3 și era gelos, îmi dă mesaje, mă sună zilnic, îmi face cadouri. Acum dacă o să-mi fac o relație cu acesta, o să vrea sigur sa jucăm cămașa sau cum ii la el. Și faza e ca nu sunt virgina. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al un cabinet ginecologic si fa-ti himenoplastie (operatie de coasere a himenului).
Pentru moment, spune-i ca nu esti inca pregatita, iar dupa operatie la 1 luna, cred ca poti sa o comiteti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca iti cunoaste foarte bine trecutul si faptul ca tomp de 4 ani ai avut un iubit, poti fi absolut sigura ca stie foarte bine de la fostul iubit, sau daca nu i-a spus acesta, atunci el este constient atat de faptul ca nu mai esti VIRGINA si de asemenea ca ''pasarica'' ta a fost DEFLORATA cu mult timp in urma. El este singurul in masura sa-ti raspunda la aceasta intrebare de-a ta. Curaj! Multa sanatate!

| MazareanuSephora explică (pentru corbulalbrosu):

Ei doi nu se plac, mereu se ajungea la cearta, rar când ieșeam împreună și nu se certau. Începeau să se certe de la o nimic toată.

| Freya1 a răspuns:

De ce nu iti vezi tu de treaba ta? De ce nu umbli si tu cu oameni normali nu din evul mediu? Cati ani ai? De ce te mariti acum? Ca faza cu camasa la nunta se joaca, tu esti asa de sigura ca te vei marita cu el? Si in fond el nu stie ca tu nu mai esti virgina?
Daca nu stie spune-i si anunta-l ca tu nu te ti de traditiile lor tampite.Dar mai bine lasa-l naibi ca te bagi intr-un rahat mai mare decat tine.

| minrest a răspuns:

E tigan traditional, pe scurt asta inseamna ca poate sa te bata, trebuie sa ii asculti intreaga familie si nu ai dreptul nici sa il intrebi unde a fost sau unde merge. Si in special o sa te trezesti cu mii de reguli si credinte si practici, ca intr-un cult bizar, cum bine spune Sebi, de care nu ti se spune nimic inainte.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Depinde nu toți sunt așa.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Nu toti tiganii, e clar; numai cei traditionali.

| SG1995 a răspuns:

Auch, dacă e din familie d'aia tipică nu îți recomand să te combini cu el.

| MazareanuSephora explică (pentru SG1995):

Ii caldarar.

| SG1995 a răspuns (pentru MazareanuSephora):

Știi că de obicei când te întâlnești o astfel de persoană e ca și cum ai intra într-o sectă nu? Nu zic asta din cauza tipului, ci pentru în astfel de cazuri familia e izolată de societate în același mod ca o sectă religioasă bizară.
Deci o relație cu el vine la pachet cu o viziune despre lume cam îngustă.

| MadalinG99 a răspuns:

Pai el stie ca ai avut iubit, deci este constient de acest lucru. Daca familia lui cere asta, tu discuta cu el sincer pe chestia asta. Puteti cadea de acord sa te intepi la un deget si... intelegi tu.