| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma dor rau sanii la orice atingere si s-au umflat.
Nu mi s-a mai intamplat asta niciodata!
Precizez ca acum 2 saptamani am luat o pastila de a doua zi `Escapelle` poate e din aceasta cauza.
In plus simt in vagin o mancarime si cred ca e o infectie ceva pentru ca nu mi s-a mai intamplat [si nu e acea ``mancarime`` la care va >ganditi:-]...
Am o durere si usturime atunci cand INCERC sa am un act sexual.
Se poate sa fi facut o alergie la prezervative? Am mai folosit, insa de curand am folosit prezervative cu arome [nu le-am folosit pentru sex oral, erau singurele de care avea la magazin si decat sa riscam am zis ca mai bine asa...]
Ce parere aveti? Ma puteti lamurii putin?
Da, ma voi duce la doctor dupa ce trece revelionul, fiindca nu stiu daca gasesc zilele astea inainte de revelion un ginecolog, fac asta cu cateva zile dupa revelion si sper sa gasesc pe cinevabig grin

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Schimbarile de la nivelul sanilor pot fi simptome ale aparitiei menstruatiei.

In legatura cu mancarimile din zona intima si durerile din timpul actului sexual... poate fi o alergie la prezervativele folosite dar si semnele clare ale unei infectii cu transmitre sexuala, cum ar fi Trichomonas.
Mai jos ai un link despre asta:

http://www.sfatulmedicului.ro/......onaza_1053

Parerea mea este sa te speli cu ceai de galbenele, fara sa-l introduci in vagin.

| wolder a răspuns (pentru Eschimoasa):

Nu trebuie sa imi vina menstruatia in zilele acestea ale lunii...
nu am de la cine sa fi luat infectia, am acelasi partener de un an.
multumesc de sfat dar mai bine intreb doctorul daca sa fac spalaturi.