| Ciupaciupss a întrebat:

sad de cateva zile nu mai ma intelegeam de loc cu el.era foarte gelos azi dimineata ne-am impakat pana cand un tip de la a 8 a ce este cu noi in scoala mi-a lasat cateva comentari pe facebook complimentanduma iar de aici au inceput toat adevarulsigh

El trebuia sa se transfere la o alta scoala dae pana la urma a vorbit cu ai sai si au lamurit sa stea la scoala la care suntem aman2. el spune ca alegerea asta facut-o pentru mine.alaltaieri mi-a spus a regreta ca nu sa transferat ca mai bine se transfera. apoi ne-am impacat[am trecut peste asta chiar daca in sufletul meu a ramas o rana adancasad ] acum 1 ora incepe cu cateva gelozi. imi spune ca nu stie ce sa faca ca simte ca nu mai ma iubeste...[toata chestia asta se trage din cauza faptului ca saptamana asta nu prea am vorbit si nu prea ne-am intanlit din cauza unor conflicte cu profesorii. asa ca am stabulit c saptamana asta sa fim putin mai distanti sa e dam impresie profesorilor ca nu mai suntem impreuna] stiu ca ma iubeste si chestia asta se trage din cauza faptului ca nu ne-am mai intanlit si nu am mai vorbit doar pe mess. mi-a spus ca simte ca nu il iubesc crying ca nu stie ce sa faca. I-am spus ca totul va reveni la normal. safie doar putin optimis.

Dupa tot ce v-am spus am nevoie de cateva sfaturi cum sa-i arat ca-l iubesc ce sa-i zic si ce sa fac cand suntem in pauze. Nu vreau raspunsuri gen : nu te mai iubeste nu te mai vrea.sad nu accept ideea aceasta.sunt optimista si stiu ca totul va reveni la normal cu cateva fapte si vorbe va rog ajutatim-ma sad ofer fundita

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta gelozia lui ii va crea mari necazuri in viata.Este tipul de barbat care te vrea numai pentru el, sa uiti de prieteni de colegi, sa fii numai cu el, iar in momentul in care nu mai vb cu el crede ca nu mai tii la el.Sunt momente in viata cand trebuie sa te comporti intr-un anumit fel in societate.De exemplu la scoala nu este recomandat sa stati mereu unul in bratele altuia ci trebuie sa aveti o relatie de colegialitate si sa nu va neglijati ceilalti colegi. Aveti tot timpul din lume sa va dovediti iubirea in afara orelor de scoala.Din cate spui, te priveaza foarte tare de libertatea de a avea prieteni, de a comunica cu ei, de a vorbi pe mess., ceea ce este un lucru ingrijorator. Spune-i sa incerce sa nu mai fie atat de banuitor cu tine, pentru ca vb cu unul si cu altul pe diverse site-uri de socializare.Intreaba-l daca are motive sa fie asa.Alegerea finala este la tine, daca vei dori sa ai o relatie cu un astfel de baiat gelos si poate uneori posesiv.Gandeste-te bine, ca va veni o vreme in care nu vei mai putea face nimic fara ca el sa stie, deci libertatea ta de miscare si de exprimare va fi sub stapanirea lui.Bafta in tot ceea ce faci!