| winter_1160 a întrebat:

De cateva zile visez baiatul de care imi place. Anul trecut ne intelegeam bine dar nu ne-am vazut mult timp.Si nu mai prezint. o prioritate pentru el, abia daca imi mai zice buna.
De ce mai visam cand stim clar ca acele lucruri nu o sa se intample niciodata?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Undeva in sufletul tau el a ramas ca un vis neimplinit. Chiar daca el nu stie, iar tu nu constientizezi, focul dragostei mocneste, nu s-a stins definitiv. Inca ii mai doresti apropierea si starea de bine pe care ti-o oferea. Ceea ce a fost frumos nu se poate uita niciodata. Ai visat si-l vei mai visa cu siguranta. Dorinta nu se sterge asa de usor. Imi creezi impresia chiar ca aceste vise te deranjeaza. Asta inseamna ca ele rascolesc o durere in tine. Te vei vindeca de el poate, dar cu timpul. Sau poate niciodata...

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pentru ca mereu omu isi doreste ceva ce nu poate avea, cand are de multe ori nu apreciaza sau isi pierde interesul...asa e lumea. Dar sa stii ca visele pot deveni realitate, totul depinde de noi si de modul cum ne manifestam daca facem ceva sa ne indeplinim acel ideal.Sti cum e `fructul interzis e mai gustos`, asa e si in viata de zi cu zi, cand nu avem ceva, ne dorim foarte mult tocmai ce nu avem si nu ne multumim cu ceea ce avem, dar exista speranta...

| Dizzydizz a răspuns:

Pai e doar un vis
Stiu senzatia cand visezi un baiat te gand mereu la el
Uita l sau incearca sa te combini cu el
da nu risti nu kstigi
bfT:*

| vyo a răspuns:

Pentru ca gandul mai zboara la lucruri pe care ni le doream si nu am avut sau nu am putut sa le avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranta moare ultima...desi conjunctura este de asa natura incat sa nu mai luptam, ceva in noi nu renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta este foarte simplu el de fapt te place sunt sigura dar ii este rusine sa o spuna o sa iti spun ceva "Stiai ca daca visezi persoana iubita ea a adormit cu gandul la tine, Stii ca atunci cand te priveste fix te iubeste, Stiai ca daca te priveste mult nu poate sa mai traiasca fara tine, Stiai ca atunci cand se desparte de tine incet o face pentru ca nu vrea sa pleci."winking sper sa te ajute raspunsul meu

| aicosmin a răspuns:

Din cate stiu eu despre vise pot spune ca ele tin de subconstient, de lucrurile care ne-au influentat mai mult, care s-au infiltrat in gandirea si/sau in sufletul nostru.
Nu e nici o problema daca visezi, inseamna ca iti pasa, ca tii la el, DAR... nimeni nu te poate opri sa tii la altcineva mai mult ^^. Sufletul nostru creste mereu si la un moment dat unele sentimente vor deveni mai mici sau mai mari in comparatie cu noi deci nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.