| anonim_4396 a întrebat:

De ce acei băieți/bărbați (aparent) duri sunt timizi la femei?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Deoarece au aceste complexe:
Teama de refuz
Stima de sine scăzută
Traume din copilărie nerezolvate
Incapacitatea de a purta o discuție
Și ar mai fi, dar nu-mi vin in minte

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar aparent. In rest, sunt moi precum o cârpă.

| RAY a răspuns:

Pentru ca toxicitatea masculina, din nou intervine societatea care otraveste mintea individului, in loc individul sa gandeasca rational el este otravit de tot felul de extremisti cu tot felul de gandiri stupide

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca aceea este natura lui, reala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aparent.

| dullcat a răspuns:

Pentru ca asa e personalitatea lor, la fel cum sunt si barbati bine facuti si indrazneti, cat si barbati zvelti timizi/indrazneti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că nu au luat lecţii de la acei guru în arta seducţiei (Taher Sonu, Valentin Bărbulescu, Edvice etc.) happy

Notă: Răspunsul este un pamflet şi trebuie tratat ca atare.

| pufulescu0o a răspuns:

HA ha! Eu sunt dur ca blana pisicii si tot sunt timid la femei!
Poate te referi la vreun caz particular, dar bine ar fi sa ne dai si varsta lui si contextul social?! Parca ceva nu se leaga aici, de obicei batausii vin de pe maidan si pe maidan viata sexuala se incepe ( si se incepea, make no mistake ) cam pe la 12 ani. Deci de unde ar Gigi Durul acesta? Ce face acum? Ce inseamna timiditate la femei?

| GeorgeCazan a răspuns:

Rar să se întâmple ca un bărbat dur sa fie timid cu o femeie. E genu' de barbat care poate sa citească o femeie în câteva secunde și sa decidă la fel de repede dacă merită să aibă o conversație sau nu cu respectiva.

E greu ca femeie să ai ignore de la bărbat, asa-i? Deși te tot lauzi ca ești singură și nu îți plac bărbații...

Toți bărbații sunt jucători, uni mai mult, alții mai puțin.

| FindMyName a răspuns:

Ca femeile sa îi cunoască fiind niște drăguți și amabili și când ajungi prada lor sa te umilească cum vor ei :/

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Unii nu toți nu generaliza! Nu au personalitate și de aia nu știu să vorbească cu fetele au un ADN inferior preluat din linia genetica, pot fi toți din neamul lui ok și îndrăzneti sa aibă chiar 4-6 clase și el sa aibă 2 facultăți și să aiba problema asta indiferent cum arata! Și eu sunt făcut și sunt timid,și eu desi am anxietate sociala severa pot deveni dur,bătăuș,violent,agresiv deși ignor prostii in ultimii ani înainte nu puteam săream la ei! De obicei ăștia bătăuși au vrăjeală la agățat, sunt cuceritori, unii sunt doar că au un mecanism de apărare în așa fel, in realitate ascund complexe mari și traume și mai mari și încearcă să le mascheze prin a fi duri, pentru a nu pica ca și victimele societății.

| Yuki0799 a răspuns:

Am un prieten gorilă care nu poate vorbi cu fetele și nu are nicio amică deși clasa lui e 90% fete. Eu sunt slab fără mușchi și am 11 amice. Cred că bărbați cu mușchi au mușchi pentru că nu erau siguri de corpul lor, eu sunt mai nepăsător și nu-mi pasă ce cred alți oameni despre mine sau cum arăt.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Yuki0799):

Nu toți care au mușchi sunt prosti,pămpălăi sau timizi! Depinde de personalitate nu de fizic de abilități de comunicare care sunt native și ești educat de mic să știi să comunici,integrezi,adaptezi! La fete le plac băieții cu tupeu cu inițiativă, sociabili, pe ăștia cuminti sau retrași îi evită nu ii vad fetele atrăgători ii consideră cățeluși nu emana feromonii specifici de mascul Alpha ci de om complexat, plin de nesiguranță și deficit de confidenta, bărbăție! Totul consta în atitudine și papagal și fapte!