| SecretLover10 a întrebat:

//Intrebare pentru fete// Voua fetelor va plac baietii mai duri, mai barbati si mai smecheri sau baietii mai timizi, cuminti si tacuti?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți spune că este cu adevărat bărbat dacă știe să fie și șmecher dar și cuminte!
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Bine zice Nobody4Nobody-sunt doua lucruri total diferite a fi matur si responsabil si a fi dur.
In mare parte sunt de acord cu ce a spus ea.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu sincer îi detesc din toate punctele de vedere pe cei şmecheraşi.
Îmi plac băieţii mai timizi,dar să aibă curajul de a spune ce simt şi ce gândesc.
Un băiat timid ştii că te va iubi mereu,va rămâne mereu lângă tine,atunci când ai nevoie de el.
În el poţi avea o bază stabilă.
Ştii că va fi lângă tine astăzi,mâine, pretutindeni.
Şmecheraşii te tratează ca pe un obiect de uz personal.
Şi consider că nu există fată căreia să-i placă a-i fi călcată în picioare demnitatea.
Un bărbat dur nu prezintă interes, nu îi va păsa nicidată de tine.
Una e să fi matur şi responsabil şi asla e să fi dur.
Sunt 2 lucruri total distincte.
Deci,poţi avea mai multă încredere într-un băiat timid.
Ştii că el te va iubi mereu, va fi acolo pentru tine.
Asta e părerea mea.
Părerile vor fi întotdeauna împărţite şi vor fi argumente pro şi contra, dar eu spun ce gândesc...

| GeorgiV a răspuns:

Salut! Hai să vedem... Nouă, fetelor, ne plac o varietate foooarte largă de băieți. De la cei mai timizi, la cei mai puțin timizi. Problema, sincer, nu cred că este asta. Adică, gândind logic, ca și binele și răul, frumosul și urâtul sunt niște concepte foarte variabile și discutabile în funcție de setul de valori al fiecărei persoane. Ceea ce spun eu, părerea mea, este că nu există un anume tip mai preferabil (în sine), ci 1. acela idealizat creat de societate (bărbatul perfect, the one, care, să fim serioși... este o poveste frumoasă) și 2. bărbatul perfect pentru tine (adică, acel tip pe care, conform principiilor și ideilor tale de viață, individuale, îl asimilezi ca fiind perfect). În cel de-al doilea caz, tipul perfect, poate fi blond, brunet, smart, sau nu, de treabă, curajos, etc. Foarte variabil.
Eu cred că ar trebui să te gândești, mai înainte de toate (mai ales pentru a avea succes la femei- întrucât, judecând după aspectul cool al pozei, întrebare și formularea acesteia cam asta urmărești) ce femei vrei să atragi în viața ta.
Dacă vrei să ai cât mai multe piți, care nu știu să lege 2 cuvinte dar sunt buuuune frate, păi nu e prea greu: oferă-le ceea ce doresc (bani, prestanță, atenție, cadouri, numai laude). Dacă, cauți altceva, parametrii se schimbă.
Iar dacă nu vrei să fi un jucător și te-ai săturat de blonde care nu știu nici ele ce vor de la viață, fi tu însuți și vei atrage femeia perfectă pentru tine.
Acesta este sfatul meu.
Numai bine, și o zi faină!happy

| NoSmile a răspuns:

Buna. mie imi plac cei intre. nu mi-ar place sa am langa mine unul care vorbeste mult si fara rost si care sa lauda,dar nici unul de la care abia sa scot o vorba., imi place sa fie intre, pe deasupra sa fie si glumetz, sa stie sa se distreze si sa fie inteligent(cel mai important)

| ofataoarecare a răspuns:

Mi-e imi plac baietii cuminti,fideli, respectuosi, si cel mai important sinceri:-)

| adina_6125 a răspuns:

Pai depinde care e genul afectos si casa sa ma iubeasca da eu asi alege o combinatie intre cei doi pentru ca nu imi plac smecheri dar nici timizii

| Iulia_6898 a răspuns:

Pai cred ca depinde de fiecare fata. Personal, mie imi plac baietii care se afla cam pe la mijlo. Nu imi plac aia care se au toata ziua mari. dar nici cei care nu vorbesc si stau ca niste statiu. Pentru mine ideala ar fi combinatia intre cele doua caracteretongue

| xDudeee a răspuns:

Buna`! Mie imi plac cei mai "barbati" si mai smecheri...big grin

| Lalala202 a răspuns:

Smecheri in niciun caz, dur poate dar cu anumite intelesuri ale cuvantuluithinking Adica sa stie sa se impuna, nu sa fie dur cu minepuppy dog eyes. Timid nu, pentru ca ar fi o liniste totala intre noi, cuminte cred ca da, si tacut nici atatblushing.

| Marialy a răspuns:

Imi plac baietii care sunt si timizi, cuminti dar si cei un pic mai scmecheri, dar totusi...pentru mine conteaza foarte mult inteligenta...