| Armyanka a întrebat:

De ce am simptome premenstruale de 6 zile și nu îmi vine ciclu? Îmi simt sânii tari ca piatra de atâtea zile dar nici urma de ciclu. Ar trebui sa vina zilele astea, fiindcă nu-l am chiar regulat și vine cam la 3 săptămâni și un pic. Nu am avut contact sexual luna asta. Iar luna trecută când am avut mi-a venit menstruația, și a durat cat durează de obicei, 7 zile. Deci practic ma îngrijorez degeaba?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa, in mod cert, sigur si garantat va porni foarte curand/in zilele urmatoare sangerarea menstruala mult asteptata. Neinceperea menstruatiei la data preconizata de tine, se datoreaza faptului ca ai folosit cele 2 pastile contraceptive si in organismul tau inca se produc dereglari hormonale care afecteaza lungimea ciclului menstrual. Dar NU poate fi vorba de nimic altceva din moment ce NU ai intretinut acte sexuale dupa ultima sangerare menstruala. Multa sanatate!

1 răspuns:
| LilWatamaloon a răspuns:

E ceva normal, unele femei au chiar si cu doua saptamani inainte aceste dureri de spate, de sani sau chiar nevoia de a manca ceva dulce, devii mai emotionala.Nu trebuie sa te ingrijorezi, iti recomand cand stai prin casa/apartament sa ai langa tine o patura moale si sa mananci fructe si legume, corpul tau se va simti mult mai ok daca va avea vitamine si minerale. Take care!