| anonim_4396 a întrebat:

De ce apar certurile in relatii? Dar in casatorii? Care credeti ca e solutia pentru ca ele sa dispara?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. O solutie nu exista. Asa cred eu. Oamenii se intalnesc se cunosc apoi se despart, pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. A iubii, inseamna a iubiisa iubesti cea ce este de ne iubit. Cati dintre noi suntem asa? Intr-o familie se spune ca > Daca vrei ca femeia sa stea cu tine trebuie sa-i dai doua lucruri. Bani si sex. Este foarte greu si din acest punct de vedere. Deci, si prin urmare, nu se poate fara cearta. Prin cearta ne maiu descarcam energia negativa. Cred ca aceasta este omenirea. Asa suntem facuti. Dar, ramanem cu speranta. A spera inseamna sa speri cand totul pare fara speranta. Pa!

1 răspuns:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Singura solutie este compromisul: mai dai si tu de la tine, mai da si el/ea.

In viata trebuie sa fii diplomat, intelegator si conciliant ca sa reusesti sa faci ceva in echipa.