| Dearscorpion a întrebat:

Cum credeti ridurile care apar mai devreme decit trebuie pot sa dispara? Si ce trebuie sa faci pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ridurile o data aparute nu mai dispar fiindca semnifica degradarea colagenului din derm. Daca apar mai devreme decat e normal, e dintr-o cauza anume care determina distrugerea mai rapida a colagenului (de exemplu machiaj inainte de 25 de ani, creme nepotrivite tipului si varstei tenului, fumat, nopti pierdute). Efectul este o imbatranire mai rapida, dar al fel de ireversibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz nu dispar la Dragoste si sex.

| ViVi99 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/Procedee-dermatocosmetice/ridurile_1358. Aici gasesti tot ce vrei sa stii. Ps: pentru a disparea ridurile, se poate folosi si o crema anti-rid, dar nu acum, cat suntem minori, ci cand o sa fi adulti.:)

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Trebuie sa schimbi categoria laughing

| esco a răspuns:

Cati ani ai?