| celmaitarenume a întrebat:

De ce atunci cand fac sex cu o fata nu mi se scoala ca atunci cand ma masturbez?
Cand sunt cu o fata mi se scoala cam 80-90%. Din cauza emotiilor sau de ce? Si ce ar trebui sa fac?

14 răspunsuri:
| ThyDoom a răspuns:

Ții se scoală 90% când ești cu o fată și 100% când ești singur?
Înseamnă că mâna e mai bună decât fata.

| Edw08 a răspuns:

Emoții multe. Asta e singura cauza. Fii mai sigur pe tine și va fi 200% strong.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa te prezinti ori la medicul de famile, ori la un cabinet urologic sau chiar si la cardiologie pentru a fi consultat sau chiar si doar pentru a primi un raspuns autorizat de la un medic specialist. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ti-ai obisnuit penisul cu mana!

| Emilian65 a răspuns:

Nu ti se scoala pentru ca te masturbezi in exces. Pentru a nu mai avea probleme cu erectia, las-o ma usor cu masturbarea.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Neamtu20):

Nu e nicio legatura intre masturbare si impotenta, mai Einstein. Daca descoperi tu una, iei premiul Nobel.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Neamtu20):

Despre teoriile anti-masturbare:
„Profesia medicală nu s-a lăsat convinsă. Orice medic și psiholog cu care am vorbit m-a informat că `nu există dovezi` pentru o corelație între masturbare și performanțele sexuale, și este o supra-simplificare să credem că masturbarea frecventă ar fi cauza ejaculării întârziate. Conform lui Stephen Snyder, un terapeut sexual din Manhattan, `cel mai adesea asta nu se întâmplă.` Darius Paduch, un profesor universitar de urologie și medicină reproductivă la Weill ­Cornell Medical College, a mers mai departe, spunând că ejacularea produce o fertilitate mai ridicată. `În practica noastră medicală, cautăm ca bărbații să aibă erecții de cel puțin trei sau patru ori pe săptămână,` a spus el. Paduch a citat de asemenea studii care au găsit că cei care ejaculau de mai multe ori pe săptămână aveau un risc mai scăzut de disfuncție erectilă pe măsură ce înaintau în vârstă. Există de asemenea procesul natural al corpului de eliminare a spermei: mulți cei care sunt contra masturbării încep să aibă vise erotice."
—Emily Witt, "Hands Off", New York, 22 aprilie 2013, pp. 28-31

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Neamtu20):

Anti-intelectualism de cocalar. La primul meu contact sexual prostitutata s-a plans ca dureaza prea mult (time is money).

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Neamtu20):

Daca as fi eu nebun din cauza asta, prostitutia nu s-ar mai numi "cea mai veche meserie din lume". Sa ai si tu un pic de minte nu strica.

Răspuns utilizator avertizat