| MadScientist a întrebat:

De ce atunci cand o fata nu vrea sa faca sex toata lumea o intelege, ca nu e pregatita si nu stiu ce, dar cand un baiat nu vrea sa faca sex toata lumea isi bate joc si il face gay sau prostanac?

9 răspunsuri:
| Andreea304 a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai sensibile, mai nehotarate, in schimb baietii sunt baieti...ei tot timpul par mai siguri pe ei.

| Larisa54 a răspuns:

Deoarece cam toti baietii vor sa faca sex...sunt foarte putini care nu vor sa faca..si de aceea unii isi bat joc de "acel"baiat.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Din punctul meu de vedere este mai urat sa ii spui unei fete ca nu vrei sa faci sex cu ea ca esti nepregatit sau nu ai chef sau nu te simti bine decat sa spuna o fata unui baiat chestia asta, suna un pic a disciminare aici dar nu eu cred ca baieti sunt un pic mai orgoliosi si o fac mai mult din orgoliu din cauza anturajului si cam atat

| RzVq a răspuns:

Asta e viata daca nu vrei sa fi banjocorit poti sa le zici ca nu vrei sa faci sex pentru ca e urata ca nu iti place ca e curva...

| Andreea304 a răspuns (pentru RzVq):

Ciudata teorie! Dar imi place cum gandesti...

| SageKid a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care se spune ca daca o fata are multi parteneri e curva, iar baiatul e smecher:idei preconcepute.

| AndyLavy a răspuns:

Pentru ca unii oameni sunt atat de limitati si prosti incat fac astfel de afirmatii.

greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca asta e firea umana,asa judeca cei mai multi.
Fie o sa dai peste flamanzi de sex care nu pot accepta asa ceva,fie peste frustrati sau nemultumiti de viata care se vor stradui sa vanda spirit acolo unde ar fi nevoie de putina intelegere.
Fetele dau,baietii iau.
Fetele, usor sau greu, le intelegi cand nu vor sa dea.
La barbati e mai greu sa inteleaga cei din jur de ce ar putea refuza sa ia, asta-i tot.
Intra tot la discriminare sexuala, daca vrei.

| darrio2007 a răspuns:

Doar cine nu are minte putea face un baiat asa cum spui tu. Daca este la moda acum sa faci sex de mic (din curiozitate)sa stii ca mai sunt si baieti si fete care nu isi pierd capul in fata altuia de sex opus.Din partea mea toata lauda pentru ei.